Яка різниця між літаком винищувач та штурмовик

Найбільшу популярність і застосовність військові літаки набули в роки Другої світової війни : винищувачі , бомбардувальники , розвідники , штурмовики .

Призначення всіх цих типів літаків зрозуміло навіть з назви , неясно лише зі штурмовиком : що він штурмує , кого , чим відрізняється від винищувача ? Зрозуміти це непросто , потрібно розібратися в призначенні штурмовика і винищувача.

Відмінність (різниця) винищувача від штурмовика полягає в наступному:

Винищувач — бойовий літак , головне завдання якого — знищення повітряних цілей і завоювання панування в повітрі , а також супровід і захист інших літаків.
Штурмовик — засіб безпосередньої підтримки сухопутних військ в бою , а також літак для знищення наземних і морських об’єктів.
Винищувач покликаний знищувати повітряні цілі , завойовувати повітряний простір і супроводжувати інші ЛА .
Штурмовик призначений для підтримки сухопутних операцій з повітря , безпосередньої підтримки наземних сил в бою і штурмовки морських і наземних цілей.
Штурмовик має потужну броню , так як виконує завдання на низьких висотах .
Винищувач маневреннее штурмовика , але штурмовик краще захищений .
Винищувач виконує частіше оборонні завдання , а штурмовик — наступальні .

Що таке винищувач і штурмовик

Винищувач — бойовий літак , основне призначення якого — знищення повітряних цілей , а також супровід і захист літаків інших типів.

Штурмовик — бойовий літак ( або вертоліт ), призначений для безпосередньої підтримки дій наземних військ , а також для придушення і знищення цілей на землі або воді .

Порівняння винищувача і штурмовика

У чому ж різниця між винищувачем і штурмовиком ? Винищувач більше призначений для оборонних дій , а штурмовик — виключно для наступальних . Варто зауважити , що з плином часу винищувачі стали більш універсальні — в наші дні вони здатні виконувати в тому числі функції бомбардувальника .

Основне завдання винищувача — завоювання панування в повітрі , охорона повітряного простору і знищення повітряних цілей.

Штурмовик ж призначений для підтримки наземних операцій і штурмовки предмети на землі і воді . Штурмовики найчастіше атакують ціль на бриючому польоті або з максимально пологим пікіруванням .

Штурмовики зазвичай мають більш потужне бронювання, ніж винищувачі. Це пов’язано з тим , що штурмовики діють на малих висотах і більше схильні вогню ППО супротивника.

 

Автор: Гнатюк У рубриці: Авто та транспорт

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *