Яка різниця між лізинг та автокредит

З початку дев’яностих років на пострадянському просторі стали отримувати все більше поширення такі явища , як покупка автомобіля в лізинг і в кредит. Ці послуги виглядають дуже корисними і своєчасними для росіян досі , так як наша країна поки не досягла того рівня розвитку , щоб кожен міг дозволити собі оплатити покупку відразу .

При цьому часто виникають питання , яку процедуру вибрати , що вигідніше і в чому різниця між лізингом і кредитом.

Відмінність (різниця) лізингу від автокредиту полягає в наступному:

Лізинг — сукупність відносин між клієнтом і лізинговою компанією , при яких лізингова компанія купує вказаний клієнтом автомобіль і передає його в користування клієнтові з правом подальшого викупу.
Автокредит — це банківська цільова позика, що надається для купівлі нового або вживаного автомобіля.
Лізинг передбачає передачу авто у тимчасове користування до того моменту , поки не буде здійснена остання виплата .
Кредит передбачає передачу автомашини у власність клієнту відразу після укладання угоди.
Термін кредитування зазвичай перевищує термін лізингу .
Процентна ставка по кредиту нижче , ніж по лізингу .
При кредиті з платежів стягуються податки на прибуток і є додаткові банківські комісії.

Що таке лізинг і автокредит

Лізинг — це договірна процедура між клієнтом і лізинговою компанією , при якій остання зобов’язується придбати у свою власність у конкретного продавця автомобіль і передати його в тимчасове користування клієнтові з правом подальшого викупу.

Автокредит — це позика , що надається банком для придбання автомобіля , який зазвичай виступає забезпеченням угоди .

Порівняння лізингу та автокредиту

У чому ж різниця між лізингом і автокредитом ? Головна особливість лізингу — умови укладання угоди не передбачають передачу автомобіля у власність клієнта. Авто викупить і придбає права власності на нього лізингова компанія , а клієнт лише вступить у права тимчасового володіння. При цьому він буде зобов’язаний поетапно виплачувати кошти по угоді і відсотки.

Кредит у даному випадку виглядає приємніше для споживача — автомобіль переходить у власність клієнта , потрібно лише вчасно щомісяця вносити кошти банку .

Відрізняються і терміни , на які укладаються угоди: лізинг зазвичай укладається строком на 3 роки , а кредитування для купівлі авто — близько 5 років. При цьому процентна ставка по лізингу зазвичай вище , ніж по кредиту.

Крім того , при лізингу з внесених платежів не стягуються податки на прибуток , так як вони вважаються витратами компанії. Ще одна особливість — у лізингу немає різних банківських комісій , які присутні в автокредитуванні .

 

Автор: Гнатюк У рубриці: Авто та транспорт

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *