Яка різниця між міжнародними водійськими правами та звичайними

Водійське посвідчення , часто зване в побуті просто водійськими правами , являє собою офіційний документ , що підтверджує право керування відповідною категорією транспортного засобу. Цей документ буває звичайного , тобто національного , і міжнародного зразка , які мають декілька відмінностей .

Різниця між міжнародними і звичайними правами водія полягає в наступному:

Міжнародні водійські права не можуть використовуватися самостійно , без наявності національних .
Для отримання міжнародних прав не вимагається складання іспиту.
Термін дії міжнародних водійських прав обмежений.
Звичайних водійських прав недостатньо для управління автомобілем в поїздці за кордоном.

Історія автомобільних прав

Перші водійські права з’явилися в 1893 році , вони були видані в Парижі французькому автомобілісту , що залишився невідомим. У той час не була потрібна здача іспиту , для отримання прав було досить демонстрації водієм вміння керування автомобілем.

У Росії перші водійські права з’явилися в 1900 році. Вони були видані в Санкт -Петербурзі після постанови Санкт — Петербурзького градоначальника «Про порядок пасажирського руху автомобілі». Посвідчення того часу містило фотографію власника і його паспортні дані. Отримання посвідчення було можливо тільки після здачі іспиту , на якому перевірялася не тільки вміння керувати автомобілем , а і знання розташування різних вулиць і будівель у місті. У той час водійські права видавалися місцевою адміністрацією і не визнавалися в інших містах . Тільки в 1936 році були затверджені єдині права , які видавалися в що отримали назву «Посвідчення шофера », що мали три категорії.

Звичайні водійські права

Сучасне національне водійське посвідчення або просто звичайні водійські права відповідають вимогам міжнародної Конвенції про автомобільний рух . Вони передбачені п’ять категорій , що дають право на управління певним видом транспортного засобу :

А — мотоциклом ;
В — автомобілем до 3500 кг , для перевезення не більше восьми пасажирів ;
С — автомобілем до 3500 кг з причепом максимальною масою до 750 кг;
Д — автомобілем для перевезення більше восьми пасажирів з причепом максимальною масою до 750 кг;
Е — автомобілем з причепом максимальною масою понад 750 кг .
Для отримання водійського посвідчення потрібна обов’язкова здача іспиту після курсу навчання водінню автомобіля в організації, що має ліцензію. Категорія А доступна з 16 років , В і С — з 18 , Д — з 20 , а Е — за наявності стажу водіння не менше одного року.

Міжнародні водійські права

Міжнародне посвідчення водія дає право на керування транспортним засобом у будь-якій країні . Це документ встановленого зразка , який видається додатково до національного посвідчення водія. Для отримання міжнародних прав повторна здача іспиту не потрібно , достатньо тільки надати у відділення необхідні документи :

заяву про видачу міжнародного водійського посвідчення;
національне водійське посвідчення ;
медичну довідку ;
паспорт;
фотографії 35 × 45 мм;
квитанцію про оплату державного мита .
Відмінність міжнародних водійських прав від звичайних

Міжнародні водійські права дійсні тільки при наявності звичайного (національного) водійського посвідчення і без нього не можуть використовуватися . Термін їх дії обмежений в один , три або п’ять років і не може перевищувати термін дії звичайних . Щоб отримати їх , ніякі іспити здавати немає необхідності. Потрібно тільки зібрати необхідний пакет документів.

 

Автор: Гнатюк У рубриці: Авто та транспорт

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *