Яка різниця між моноуприск та інжектор

Купівля автомобіля — дороге придбання і дуже відповідальний процес . Він полягає не тільки у виборі марки і моделі автомашини , а й в обліку цілого ряду інших параметрів і характеристик. До числа таких особливостей належить вибір системи подачі палива.

Багато автолюбителів чули про моноуприскування і інжекторі , але слабо представляють різницю між ними , хоча це дуже цінні знання , нерідко впливають на вибір авто і його подальшу експлуатацію.

Відмінність (різниця) моноуприску від інжектора полягає в наступному:

Моноуприскування — це система подачі паливної суміші за допомогою однієї форсунки в усі циліндри ;
Інжектор — система живлення двигуна , в якій число форсунок відповідає кількості циліндрів ;
Моноуприскування вважається застарілим порівняно з інжектором , але конструкція інжектора складніше ;
Інжектор економічніше , ніж система моновриску ;
Інжектор буває розподілений і з прямою ( безпосередньою ) подачею палива.

Що означає моноуприскування і інжектор

Моноуприскування — це один з видів інжекторної подачі палива , здійснюваної у впускний колектор за допомогою єдиної форсунки для всіх циліндрів.

Інжектор являє собою систему розподіленого типу , при якій впорскування палива виробляється індивідуально до кожного з циліндрів .

Порівняння моновриску і інжектора

У чому ж різниця між моновриску і інжектором ? Важливо розуміти , що моноуприскування за своєю суттю є тим же інжектором . Принцип дії двох підвидів однієї системи однаковий. Їх основна відмінність полягає в тому , що в моноуприскування є лише одна форсунка , від якої паливо подається до циліндрів .

При цьому паливна суміш проходить різну відстань до циліндрів , що не забезпечує її рівномірного розподілу в кожному з них.

Інжектор ж завдяки наявності форсунок за кількістю циліндрів і оригінальної конструкції забезпечує розподілене уприскування палива. Такий пристрій гарантує інжектору кращі показники , ніж у моновриску , в першу чергу це стосується економічності.

Інжекторна система сучасніша , ніж моноуприскування , але і вважається більш складною. При цьому інжектор перспективним у плані удосконалень . Існує модифікований інжектор , в якому подача палива виробляється під високим тиском безпосередньо в камери згоряння , що забезпечує ще більш точне дозування . Моноуприскування таким пристроєм похвалитися не може.

 

Автор: Гнатюк У рубриці: Авто та транспорт

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *