Яка різниця між мотоциклом Дніпро та Урал

Легендарні і таємничі мотоцикли Дніпро і Урал … Загадкові для більшості людей вони тим , що два мотоцикли різних заводів практично однакові на погляд недосвідченого байкера . У всіх тонкощах , схожості і відмінностях цих мотоциклів зможуть розібратися тільки закоренілі фанати двоколісної техніки. Як же бути недосвідченому мотоциклісту і просто цікавому людині ? Прочитавши цей огляд , цілком можна скласти загальне уявлення .

Відмінність (різниця) мотоцикла Дніпро від Уралу полягає в наступному:

Дніпро — важкий мотоцикл українського виробництва , який випускається в м. Київ.
Урал — єдиний важкий мотоцикл російського виробництва , що випускається в м. Ирбит .
Основні відмінності в екстер’єрі — бензобак , переднє крило , здвоєне сідло.
КПП Уралу коротше дніпровської .
Колінвал Уралу — складений , Дніпра — цілісний.
У Дніпра є лампа тиску масла.
Форми клапанної кришки мотоциклів різні, як і конструкція циліндрів.

Що таке мотоцикли Дніпро і Урал

Дніпро — український важкий мотоцикл виробництва Київського мотоциклетного заводу.

Урал — важкий російський мотоцикл виробництва Ирбитского заводу.


Порівняння мотоциклів Дніпро і Урал

У чому ж різниця між мотоциклами Дніпро і Урал ? У даному випадку варто почати з їх подібності : обидва мотоцикли мають один прототип — німецький BMW- R71 . У 40 -ті роки XX століття випуск першої моделі радянського аналога німецького байка під індексом М -72 був налагоджений в Ірбіте , а в 1951 р. — і в Києві. Волею доль зараз ці міста розташовані в різних державах , що ще більше плутає обивателів в причинах подібності мотоциклів.

Незважаючи на гадану абсолютну схожість і взаємозамінність багатьох деталей , Дніпро і Урал все ж мають відмінності навіть у зовнішньому вигляді. Так , форми переднього крила , бензобака і здвоєного сідла у Дніпра і Уралу різні.

Якщо говорити про комплектуючих , то коробка передач Дніпра довше ураловскіх . Основна частина відмінностей криється в двигунах. Так , колінвал Уралу — складений , нерозбірний , Дніпра — цілісний. Колінвал Уралу вважається більш невибагливим до важких умов експлуатації , а Дніпра — більше ремонтопрігодним , але варто враховувати відсутність повноцінного масляного фільтра.

Маслосистемі Дніпра вважається більш продуктивної , плюсом також є наявність сигнальної лампочки , що повідомляє про аварійний тиску масла. Насос Дніпра обладнаний редукційним клапаном , схильним до засмічення .

Циліндри Дніпра можуть бути алюмінієвими з гільзою і чавунними , Уралу — алюмінієвими з залитої в циліндр гільзою . Таку гільзу випрессовать не можна , а тільки вирізати. Алюмінієві циліндри краще відводять тепло.

Клапанні кришки Дніпра незграбні , Уралу — овальної форми. Головки циліндрів Уралу і Дніпра невзаємозамінні .

 

Автор: Гнатюк У рубриці: Авто та транспорт

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *