Яка різниця між обгін та випередження

На жаль , навіть досвідчені водії не завжди чітко розрізняють поняття « випередження» і « обгін » , а новачки — і поготів. На практиці найчастіше це приводить до небажаної зустрічі з дорожніми інспекторами і навіть аварійним ситуаціям. Враховуючи те , що не дарма автомобіль повсюдно визнаний джерелом підвищеної небезпеки , кожен автолюбитель повинен завжди при здійсненні маневру усвідомлювати , що він робить — обганяє або випереджає .

Відмінність (різниця) обгону і випередження полягає в наступному:

Обгін — це маневр , пов’язаний з випередженням транспортного засобу (або кількох) з виїздом на зустрічну смугу ( бік проїжджої частини) і подальшим обов’язковим поверненням на ту, з якою було започатковано маневр.
Випередження являє собою маневр , виконаний в межах свого боку проїжджої частини зі швидкістю , що перевищує швидкість попутного транспорту.
Обгін — найнебезпечніший з усіх існуючих маневрів.
Випередження не передбачає виїзду на зустрічну смугу і обов’язкового повернення на раніше займану .
Випередження можливо і зліва, і справа , обгін — тільки зліва .
До скоєння обгону слід ставитися особливо ретельно — ПДР передбачають багато випадків , коли він заборонений .

Що таке обгін і випередження

Обгін являє собою випередження транспортного засобу ( або кількох) з виїздом на зустрічну смугу і подальшим обов’язковим поверненням на вихідну смугу ( або сторону проїзної частини).

Випередження — це рух з перевищенням швидкості щодо попутного транспорту. Цей маневр виконується в межах своєї смуги .

Порівняння обгону і випередження

У чому ж різниця між обгоном і випередженням ? З точки зору Правил випередження і обгін — принципово різні терміни . Варто почати з того , що обгін в силу своїх особливостей є найнебезпечнішим з маневрів.

Обгін завжди пов’язаний не тільки з випередженням попутного транспорту , але і з маневруванням в ліву сторону з виїздом на сусідню смугу або «зустрічну» , а також з обов’язковим поверненням на вихідну смугу.

Важлива відмінність полягає в тому , що випередження можливо як зліва , так і справа. Крім того , обгін як маневр суворо обмежений ПДР і в багатьох випадках заборонений. До випередженню це не відноситься — його можна здійснювати практично в будь-якій ситуації , крім випадків щільного руху , коли всі смуги зайняті транспортом. Єдине застереження — повернення на свою смугу після здійснення випередження є обгоном . Природно , випередження не можна здійснювати з виїздом на «зустрічну ».

 

Автор: Гнатюк У рубриці: Авто та транспорт
Коментарі:
  1. 1 месяц ago
    • 1 месяц ago

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *