Яка різниця між планетою та зіркою

Небо завжди притягувало людей, таке далеке і загадкове. З деяких пір ми успішно осягаємо загадки космосу, дізнаємося все нову і нову інформацію про зірки, планети і інші об’єкти Всесвіту. Сьогодні відмінність планети від зірки є базовим знанням в астрономії.

Різниця між планетою та зіркою

  • Зірка тримається на термоядерних реакціях, що проходять в ній.
  • Планета набагато легше зірки, а також менше в діаметрі.
  • Планети і зірки мають різний хімічний склад, а також температуру — планети набагато холодніші.
  • У зірок немає атмосфери
  • Зірки випромінюють світло, планети на це не здатні.
  • Планети обертаються навколо зірок.

Планета — це обертовий астрономічний об’єкт, що має кульоподібну форму, яка має середню за космічними мірками масу.

Зірка є небесним тілом, головною ознакою якого є термоядерні хімічні реакції, що протікають всередині нього. Таким чином, зірки світяться завдяки цим реакціям. Природно, всі зірки «за життя», тобто поки йдуть реакції, набагато гарячіше планет.

Планети не виділяють світло, вони здатні лише відображати його . Зазвичай зірки набагато більше планет за масою, хоча це залежить від стадії життя зірки. Зазвичай це передбачає і більший діаметр ( розмір).

Планету відрізняє від зірки той факт, що вона не є полем для термоядерних реакцій ( протікають масово і природно), так як планети не володіють достатньою для цього масою. При масі від тринадцяти мас Юпітера планета перетворюється на зірку. І ті й інші об’єкти обертаються навколо власної осі. При цьому планета обертається ще й щодо своєї зірки. Проте в даний час цей факт оспорюється вченими, так як були помічені об’єкти, дуже схожі на планети, що не обертаються навколо зірок.

Поверхня зірки не тверда, так як зірка — це суміш газів і пилу. Як ми знаємо , планети в цьому плані не так однорідні: відомі газові планети, а також планети з твердою поверхнею, як наша Земля. Планети володіють магнітосферою, тобто «магнітною атмосферою», створеною власним магнітним моментом планети. Слабке магнітне поле не в змозі утримати атмосферу планети, хоча такі випадки рідкісні. У зірок ж немає атмосфери. І в хімічному складі зірки переважають «легкі елементи» — з маленьким атомним номером (наприклад, вуглець, гелій).

Автор: Гнатюк У рубриці: Астрономія

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *