Яка різниця між повний місяць та молодий місяць

Місяць є вічним супутником Землі , обертаючись разом з нею в холодному просторі Сонячної системи. При цьому сфера небесного сусіда Землі по -різному висвітлена Сонцем. Переміщення термінатора (лінія светораздела , що відокремлює темну частину від світлої ) дозволили людям виділити п’ять місячних фаз — молодик , неомения , першу чверть , повний місяць і останню чверть.

Що таке повний місяць і молодий місяць

Повний місяць — це місячна фаза , при якій глядачеві з Землі видно повністю освітлений диск .

Молодий місяць — це фаза Місяця , при якій спостерігачеві із Землі не видно дане космічне тіло.

Різниця між повним місяцем і молодим

Всі існуючі п’ять умовних фаз вічного супутника Землі з’явилися через те , що Сонце по-різному висвітлює рухому по орбіті навколо планети місячну сферу. Визначають їх по терминатору — лінії, що розділяє світлу і затемнену , неосвітлену частина місячного диска .

Найбільш хвилюючими , значущими і піковими для людей вважаються повний місяць і молодик . Повний місяць — це фаза , при якій місячна сфера висвітлена Сонцем , тому представляється спостерігачеві із Землі стовідсотково освітленим диском. Якщо врахувати , що час повного циклу зміни місячних фаз одно 29 з половиною діб, то на окремі календарні місяці припадають по два повного місяця. Другий повний місяць називається « блакитним місяцем ».

Існують дослідження британської поліції , які доводять, що в період повні у людей зростає рівень агресії , збільшується активність маніяків і загальне зростання злочинності . Саме в цю місячну фазу , згідно з давнім повір’ям , краще організовувати свої шабаші відьми і особи, наближені до Диявола . Жителі Азії традиційно називали своїх красунь « луноликих » , порівнюючи округле обличчя з ідеально окресленим колом земного супутника .

Молодик — це одна з фаз Місяця, коли її сферу практично не видно з Землі . Враховуючи те , що новий місяць віщує неомения — перша поява Місяця у вигляді тонкого серпа , його вважають найбільш сприятливим етапом для початку нової справи , стрижки волосся , висадки рослин.

Таким чином, різниця повного місяця та молодого місяця полягає в наступному:

  • Молодий місяць відкриває умовний рахунок фаз місяця , а повний місяць є центральною подією цього циклу .
  • Молодий місяць важко побачити із Землі неозброєним поглядом, а у повний місяць диск нашого супутника освітлений на 100 % , і світлом , відбитим від Сонця , земний супутник легко « затьмарює » зірки .
  • Повний місяць і молодий місяць мають різний містичний і фольклорний сенс у різних народів.

Автор: Гнатюк У рубриці: Астрономія

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *