Яка різниця між радар-детектор та антирадар

На сторінках багатьох сайтів поняття радар- детектор і антирадар взаємозамінні і використовуються як синоніми. Тим часом , різниця між ними дуже велика. Законодавство деяких європейських країн і РФ забороняє застосовувати антирадари , причому порушник може понести кримінальне покарання. Щоб не стати заручником власної неграмотності , слід чітко розуміти різницю між даними приладами.

Відмінність (різниця) радар- детектора від антирадара полягає в наступному:

Радар- детектор тільки реєструє сигнал радара , а антирадар реєструє , коректує і / або вносить шумові перешкоди в роботу поліцейського радара.
Використання антирадара на території РФ заборонено і накладається штрафом з конфіскацією приладу , на застосування радар- детектора ніяких санкцій не накладається.

Що таке радар- детектор і антирадар ?

Радар- детектор — прилад , який використовується для виявлення випромінювання ручного або мобільного радара і передчасного попередження водія про наближення до місця його розташування. Це пасивний реєстратор , що не вносить жодних перешкод в роботу радара співробітника ДІБДР.

Антирадар — прилад , застосовуваний для виявлення частоти , на якій працює радар співробітників ГИБДД, і коригування показників радара. Більш того, прилад може вносити шумові перешкоди в роботу останнього.

Порівняння радар- детектора і антирадара

У чому ж різниця між радар- детектором і антирадаром ? Принципова різниця в їх роботі зрозуміла. Звідси спостерігається і різне відношення законодавства РФ до приладів . Якщо радар -детектор не заборонений , то антирадари протизаконні. Піймання порушника чревата не тільки конфіскацією приладу , але і накладенням штрафу в розмірах кількох десятків мінімальних окладів . Слід розуміти , що антирадар порушує роботу частот , які не можна використовувати приватним особам.

Оскільки антирадари заборонені , велику увагу на форумах приділяється різновидам радар- детекторів і правилам їх вибору. Перше місце займає ціновий критерій . У зв’язку з цим виділяють прилади бюджетного , середнього та високого класів . Багато бюджетні моделі застаріли , оскільки не тільки не приймають сигнали від нових радарів , а й реагують на безліч перешкод, що перешкоджають їх точному виявленню . Нерідко такі радар- детектори можна зустріти у продажу . Низька ціна виявляється привабливою для покупки нового «корисного » пристрою , але нічим більше іграшки такий прилад не буде. Розчарований покупець починає всебічно розповідати про марність придбання і таких приладів в цілому , вводячи в оману інших водіїв. Тим часом , більш дорогі і сучасні моделі виявляються дуже ефективними під час руху по жвавих трасах.

Що стосується антирадарів , з ними слід бути дуже обережними. У ході використання радар- детекторів необхідно знижувати швидкість при наближенні до « небезпечного » радару . Антирадар дозволяє водієві не знижувати швидкості і проїжджати повз радара , залишаючись непоміченим. Небезпека застосування полягає у можливому або навмисному внесення шумових перешкод. Вважається , що на території РФ продаються тільки радар- детектори , а антирадари купити не можна. Затвердження досить сумнівне , хоча і розчаровує багатьох , хто бажає стати володарем чудо- приладу .

Подорожуючи по Європі , пам’ятайте , що в деяких країнах заборонено використання будь-яких пристроїв, що дозволяють визначати розташування радара , тобто не можна застосовувати навіть радар- детектори . Однак по Нідерландам , Болгарії , Норвегії , Туреччини , Болгарії , Німеччини з ними можна їздити спокійно. В Албанії немає законів перешкоджають використанню навіть антирадарів . Співробітники дорожньої поліції Німеччини і РФ не забороняють радар- детектори і вважають їх дуже корисними для зниження аварійних ситуацій , оскільки при наближенні до радара водій завчасно знижує швидкість.

 

Автор: Гнатюк У рубриці: Авто та транспорт

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *