Яка різниця між синтетичне масло та мінеральне масло

«Не підмажеш — не поїдеш » — ця приказка частіше вживається в переносному сенсі , але пряме її значення не втрачає актуальності . Для будь-якого механізму , де є тертьові деталі , масло є невід’ємним атрибутом . Воно знижує коефіцієнт тертя між деталями і , тим самим , зберігає їх від зносу і руйнування . Мабуть , мастило з’явилася разом з колесом . Спочатку з’явилися мінеральні масла на основі нафтопродуктів , а потім людство придумало синтетичні масла.

Різниця між синтетичним і мінеральним маслом полягає в наступному:

  1. Різне молекулярне «походження» : мінеральне масло створене самою природою , а синтетичне — результат хімічного синтезу молекул.
  2. Різна реакція на зміну температурного чинника , тут виграє синтетичне масло.
  3. Різна плинність : мінеральне масло неможливо використовувати при мінусових температурах , тому що воно стає занадто в’язким.
  4. Різна стабільність параметрів при різних температурах : при високих температурах присадки в мінеральних маслах вигорають , що негативно впливає на роботу двигуна.

мінеральні масла

Мінеральне масло є продуктом перегонки мазуту. Є ще мінеральні масла , які виготовляються з технічних сільськогосподарських культур. Технологія отримання мінеральних масел з нафтопродуктів дуже проста, тому мінеральні масла на їх основі досить дешеві. До позитивних якостей мінеральних масел слід віднести стабільність , ефективність їх дії і мале руйнівний вплив на деталі.

У натуральному вигляді мінеральні масла практично не використовуються. Вони володіють хорошими мастильними властивостями лише в інтервалі « кімнатних » температур або з різними присадками . Присадки збільшують антикорозійні , протизносні та миючі властивості мінеральних рухових масел. Потрібно відзначити , що завданням сучасних моторних масел є не тільки зменшення опору тертя , але й очищення деталей двигуна від продуктів згоряння палива.

Під впливом підвищених температур присадки в мінеральних маслах вигорають , а при низьких температурах мінеральні масла дуже в’язкі , що ускладнює роботу механізмів . Усунути ці два недоліки вдалося в синтетичних маслах.

синтетичні масла

Цю субстанцію отримують в результаті синтезу молекул. Синтетичні масла значно менше залежать від зовнішніх факторів і більш стабільні в процесі експлуатації. Достатньо тільки проаналізувати цикли роботи двигуна , щоб визначити температурний інтервал , в якому доводитися «працювати» моторному маслу від запуску холодного двигуна до « форсажу » в екстремальних умовах. Щоб двигун однаково якісно працював на всіх цих режимах , потрібне якісне синтетичне масло.

Його немає в природі , це продукт людського розуму , але без « синтетики » вже неможливо уявити собі роботу двигуна. Воно більш стабільно проти окислення . Таке масло дорожче мінерального з виробництва , але без нього неможливо експлуатувати техніку .

Переваги синтетичних масел полягають у наступному:

  • вони менше реагують по в’язкості на зміну температури ;
  • синтетичні масла мають кращу текучість при мінусових температурах ;
  • такі олії мають меншу випаровуваність ;
  • вони володіють кращими антифрикційними властивостями;
  • синтетичні масла володіють підвищеною стійкістю ;
  • для них потрібно менше присадок , тому що основні властивості синтезуються на стадії виробництва.

Відмінність синтетичного масла від мінерального

Насамперед, ці масла відрізняються на молекулярному рівні. Молекули « синтетики » синтезуються із заданими властивостями , а молекули мінерального масла створила сама природа. Мінеральні масла « миють » відкладення на деталях поступово , а синтетичні масла завдяки високій плинності « зіскоблюють » відкладення з деталей двигуна , які можуть забивати сітки фільтрів і мастилопроводи . Може з’явитися масляне «голодування » і подальший вихід зі ладу двигуна .

 

Автор: Гнатюк У рубриці: Авто та транспорт

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *