Яка різниця між стоянка та зупинки (з позиції ПДР)

Як не дивно , питання розрізнення стоянки і зупинки впродовж багатьох років є суттєвою проблемою , часто ставить у скрутне становище автолюбителів. І це незважаючи на те , що обидва ці поняття скрупульозно і детально описані в ПДД .

Проте , нерідко автолюбителі вступають в конфлікти і тривалі розгляди із співробітниками дорожньої поліції. Такі сперечання далеко не завжди закінчуються благополучно для нервів і гаманців навіть досвідчених водіїв. А новачків , чого гріха таїти , інспектори тим більше можуть ввести в оману (природно , неумисно і не користі заради ) .

Проблема є , вона застаріла і потребує остаточного дозволу . Для цього кожному автолюбителю потрібно чітко уявляти , чим відрізняється стоянка від зупинки з позиції ПДР.

Відмінність (різниця) стоянки від зупинки полягає в наступному:

Зупинка – навмисне припинення руху терміном зазвичай до 5 хвилин з причини посадки / висадки людей , так само як і навантаження / вивантаження товарів та інших вантажів;
Стоянка – аналогічне припинення руху , тривалість якого – понад 5 хвилин , не обумовлене посадкою пасажирів або навантаженням ;
Стоянка передбачає тривалість цієї дії ;
Стоянка не зобов’язує водія звітувати про її причини ;
Зупинка зазвичай не перевищує 5 хвилин і обтяжена обов’язковими умовами.

Що означає стоянка і зупинка

Зупинка являє собою навмисне припинення руху автомашини тривалістю до 5 хвилин ( проте ПДР допускають і перевищення цього терміну ) . Обов’язкова умова зупинки – необхідність навантаження або вивантаження товарів або посадки і висадки пасажирів.

Стоянка – це також навмисне припинення руху , але строком понад 5 хвилин , не пов’язане з обов’язковими для зупинки умовами. Якщо стоянка тривала не більше 5 хвилин , то така дія вважається зупинкою .

Порівняння стоянки і зупинки

У чому ж різниця між стоянкою і зупинкою ? Головна відмінність цих понять полягає в тимчасовому факторі : стоянка передбачає тривалість, а зупинка – короткочасний маневр. Не завжди зупинка заборонена там , де не можна ставити машину на стоянку. А ось стоянка завжди буде порушенням в тих місцях , де зупинка заборонена .

Таким чином , за наявності знака «Зупинка заборонена» (дві схрещені червоні смуги на синьому тлі , 3.27 ) не можна здійснювати ні зупинку , ні стоянку , а знак «Стоянка заборонена» ( одна червона смуга на синьому тлі , 3.28 ) дозволяє зробити зупинку.

 

Оцініть статтю
Додати коментар