Яка різниця між судно та корабель

Напевно , кожній дитина задавав своїм батькам питання: чим відрізняється корабель від судна ? Питання здається легким , але він дуже просто ставить дорослих освічених людей у незручне становище , адже найчастіше ми не замислюємося про елементарні речі . Тому сьогодні ми спробуємо висвітлити питання , у чому полягають основні відмінності корабля від судна. Щоб зрозуміти , в чому полягає різниця між двома плавальними засобами , необхідно знати визначення кожного з них.

Різниця між судном і кораблем полягає в наступному:

Судно може бути як цивільним , так і військовим. Але ніколи корабель не цивільним.
Основне призначення кораблів — захист суверенітету тієї чи іншої держави . Судна в більшості випадків використовуються для перевезення пасажирів або вантажів.
Корабель перебуває під керівництвом офіцера , якому підпорядковується екіпаж , що знаходиться під військовою присягою.
Корабель має спеціальної військової символікою , яка дозволяє визначити приналежність плавучого засобу до того чи іншого флоту.
У більшості випадків на кораблі знаходиться озброєння , на цивільному судні таке відсутнє .

Корабель

Корабель — це морське або військово -морське судно різних класів . Поняття « корабель » походить від грецького слова « karabos » , яке перекладається на російську мову як « судно ». Через це і може виникнути плутанина між двома ідентичними поняттями.

Основними видами кораблів є фрегати , крейсери , корвети , катери , есмінці , мінно — тральні судна. У більшості випадків кораблі використовуються у військових цілях. Наприклад , раніше крейсери використовували для захоплення ворожих торгових суден. Завдяки потужності і силі гвинтових кораблів наздогнати противника не становило особливих труднощів. На сьогоднішній день кораблі використовуються тільки для військових цілей , що і закріплено в словнику морської термінології.

Судно

Згідно словникам , поняття « судно » походить від слова « vessel » , що з англійської мови перекладається як « посудину ». Судно — це плавучий засіб , яке використовується в основному для транспортування вантажів або перевезення пасажирів. Це поняття за своїм визначенням ширше , ніж термін « корабель ». Іншими словами , такі плавучі засоби , як катамаран і водний велосипед , можна назвати судном , але ні в якому разі не можна відносити до кораблів .

Відмінності корабля від судна

Виходячи з представлених визначень , можна виділити основні ознаки , за якими корабель відрізняється від судна . По-перше , головна відмінність корабля від судна полягає в його будові. Недарма в минулому кораблем називали транспортний засіб , яке мало закриту палубу.

По-друге , корабель — це слово, що відбулося з грецької мови від слова « Карабос ». Саме тому греки називали кораблі , що володіють « пузатою » формою палуби , крабами. У російській мові це слово прижилося , тому кораблями стали називати будь-яке судно , незалежно від його типу . По-третє , на військовому кораблі в більшості випадків знаходиться озброєння . Хоча даний пункт не є обов’язковою умовою.

По-четверте , кожен корабель повинен володіти своєю власною символікою , яка дозволяє визначити , під чиїм керівництвом знаходиться те чи інше водний транспортний засіб. На кожному військовому кораблі є свій власний прапор і бортовий номер. По-п’яте , якщо корабель відноситься до військового типу, то він має очолюватися офіцером , який є чинним службовцям російського військового морського флоту. Під керівництвом офіцера знаходиться персонал , який також підпорядковується військової дисципліни .

 

Автор: Гнатюк У рубриці: Авто та транспорт

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *