Яке крісло для годування краще?

Поради мамам

Дитина вже вміє сидіти, і ви починаєте вводити прикорм. Саме час купити стільчик  для годування. Яке крісло для годування краще Ви дізнаєтеся в цій статті.

З чого роблять крісла для годування?

Дитяче крісло для годування може бути зроблене з деревоа, пластика, ДСП. Пластикові стільці хороші тим, що їх простіше прибирати, а дерев’яні екологічніше. При виборі стільчика для годування з ДСП зверніть увагу  на наявність у виробника сертифікатів відповідності. Справа в тому, що відколи й подряпини можуть спровокувати випаровування складових клею, який використовується при виробництві ДСП.

Досвід батьків говорить про те, що крісло для годування краще вибирати пластикове. Дерев’яні виявляються громіздкими і важкими, а їх пересувати досить досить часто. Пластиковий стільчик для годування легше, зручніше для прибирання і складається. І якщо відмовитися від «наворотів», то такий стілець буде коштує не дорожче дерев’яного.

Оббивка дитячого стільчика для годування повинна бути з гладкого матеріалу з водовідштовхувальним ефектом. На клейончастому і шкіряному сидінні малюкові буде некомфортно, а бавовняні швидко брудняться і незручні в очищенні. І для цього випадку відмінна знахідка – знімні чохли.

Що повинно бути у дитячого крісло для годування?

Регулювання висоти сидіння і нахилу спинки. Це дозволить годувати малюка в положенні напівлежачи, що особливо зручно в перший час використання стільчика для годування, коли малюк тільки-тільки навчився сидіти.
Знімний піднос з відділеннями для тарілки і чашки. Його при необхідності можна замінювати на спеціальні ігрові панелі (йдуть в комплекті або купуються окремо), і тоді стільчик для годування виконуватиме невластиву йому, але настільки корисну для вас і малюка роль.

У столика має бути кілька фіксованих положень (ближче або далі від сидіння). Особливо ви оціните цей параметр, коли будете використовувати стільчик для ігор. Під час годування столик потрібно посунути ближче до малюка, під час ігор – трохи далі.

Високі бортики біля столика, щоб їжа і посуд не падали з нього.

Захисні ремені для фіксації малюка на стільчику. Вони бувають триточкові і п’ятиточкові. Різниця – в забезпеченні стійкості малюка на стільчику для годування. Для дітей, які тільки навчилися сидіти, краще використовувати 5-точкові ремені, для тих, хто постарше і добре сидить, досить триточкових. У найдешевших варіантах найчастіше ремені відсутні.

Фіксатори для коліс. Моделі стільчиків для годування з колесами зручніше стаціонарних, але перед покупкою перевірте наявність фіксаторів.

Підніжка, фіксатор для ніжок. Важливий пункт, так як підніжка не дасть малюку впасти.

Які бувають стільчики для годування?

Сьогодні є величезний вибір крісел для годування. На kapitoshik.ua Ви можете ознайомитися з моделями та характеристиками, переглянути відгуки, перед покупкою.

  • Стільчик-трансформер – найпопулярніша модель

Яке крісло для годування краще?+ Стільчик-трансформер може виконувати роль шезлонга, качалки, крісла для ігор, а також розбиратися на стіл і стілець. Останній варіант, до речі, з’явився одним з перших, і тільки відносно недавно стільчик для годування став використовуватися не тільки за прямим призначенням, але і для ігор і засинання. Розрахований для дітей до 3-5 років.

– Не всі варіанти стільчиків-трансформерів складаються, уважно дивіться опис.

Ціна може бути різною, в залежності від матеріалу та країни виробника.

  • Стільчик-гойдалка

Варіація стільчика-трансформера. Не надто популярний варіант. Зверніть увагу, що є стільчик-гойдалка для малят до 1-1,5 років, в ньому дитина знаходиться в положенні напівлежачи, і є стільчик-гойдалка, призначений для дітей від 6 місяців і до 3-5 років.

+ Після їжі малюкові сподобається гойдатися, а у мами з’явиться трохи вільного часу.

– Займає багато місця. І функціональність під питанням: поки не спробуєте – не впізнаєте.

  • Навісний стільчик для годування і стільчик-бустер

Навісний стільчик для годування кріпиться до столу, стільчик-бустер – до дорослого стільця.

+ Дуже компактний. Відмінний виїзний варіант. Можна брати з собою в гості / на дачу / у відпустку. При цьому може бути і стаціонарним «домашнім» стільчиком для годування.

-Навісний дитячий стільчик для годування може кріпитися не до будь-якої стільниці. Скляний, пластмасовий столи і стіл на одній ніжці не підійдуть. Покриті тканиною або клейонкою столи теж не для навісних стільчиків. Максимальна вага дитини для навісного стільчика не більше 15 кг.

Дитяче крісло для годування: техніка безпеки

  • Обов’язково фіксуйте малюка ременями.
  • Не залишайте дитину без нагляду в стільчику для годування.
  • Перед покупкою уважно огляньте обраний стільчик на предмет гострих кутів, відколів, перевірте надійність кріплень і фіксаторів.
  • При використанні навісних і дорожніх стільчиків не перевищуйте допустиму вагу дитини, вказану в описі.
Оцініть статтю
Додати коментар

  1. Монe

    Спасибо за интересную статью. Я бы не брала стульчики деревянные, на них не удобно из-за угловатостей и тогда нужно подушку подкладывать.

    Відповіcти