Яке море найсолоніше?

Яке море у світі найсолоніше? Таке питання може виникнути і у дітей, і у дорослих.

Яке море найсолоніше?

Вчені століття билися над цим питанням і в наш час вони можуть дати відповідь всім цікавим і небайдужим. Але при цьому існує популярна думка про те, що найсолоніше море — Мертве, що між Ізраїлем і Палестиною. Але воно не відповідає дійсності.

Вода в Мертвому морі дійсно дуже солона, кількість солі на обсяг води одно 27 %, що дійсно є великим показником. Але чому ж тоді Мертве море не саме солоне? Все тому, що морем воно називається тільки «в народі», а насправді це озеро.

Ну а яке ж море найсолоніше? Правильна відповідь — Червоне. І нехай його «солоність» (4%) дуже мала в порівнянні з Мертвим озером — це саме солоне море на планеті.

Червоне море знаходиться між Аравійським півостровом і Африкою. Найцікавіше те, що потрапити туди по воді з Європи можна без опливання Африки, адже Середземне море з’єднується з Червоним за допомогою штучно створеного в XIX столітті Суецького каналу. Знаходиться він у власності Єгипту. На півдні Червоне море з’єднується з Аравійським морем, а далі йде Індійський океан. У Червоному морі можуть купатися жителі Єгипту, Судану, Йордану, Саудівської Аравії і ще кількох країн Близького Сходу.

Найцікавіше те, що в Червоне море не впадає жодна річка. Це єдиний подібний випадок на планеті. Можливо, саме це причина великої кількості солі: немає припливу прісної води.

Крім того, існує стереотип про те, що води Червоного і Аравійського морів не змішуються. Насправді існує течія, яка сприяє обміну, причому напрямок змінюється два рази на рік: влітку вода з Червоного моря більш сильно наповнює Аравійське солоною водою, а взимку вода йде в зворотному напрямку. Також існує постійна підводна течія на великих глибинах.

Цікаві факти про Червоне море

Якщо випарувати 1 літр води з Червоного моря, то залишиться 41 грам солі. Для порівняння: на такий же обсяг води з Світового океану утворюється 34 грама солі, а з Чорного моря 18.

Червоне море досить глибоке, середня глибина становить 490 метрів, а рекордна 2211.

Незважаючи на високий коефіцієнт солі, в морі живе дуже багато мікроорганізмів і риб, зокрема кількість коралів одна з найбільших серед морів, крім того водяться дельфіни і косатки.

Таким чином, найсолонішим морем світового океану є Червоне море, яке знаходиться в Північній півкулі і з’єднується з Середземним Суецьким каналом.

Тепер Ви знаєте яке море Світового океану є найсолоніше

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Географія

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *