Яке значення має головний мозок?

Яке значення має головний мозок для людини та хребетних тварин, Ви дізнаєтеся з цієї статті.

Яке значення має головний мозок?

Що таке головний мозок?

Головний мозок — це мозок, який знаходиться в черепній коробці, простими словами в голові. Процеси, що протікають в головному мозку, допомагають організму швидко і якісно аналізувати ту інформацію, яку він отримує завдяки органам чуття. На основі обробленої інформації мозок приймає рішення щодо подальших дій і поведінки. Також головний мозок відповідає і за більшість інших рішень, головним з яких є управління організмом.

Значення головного мозку не можна перебільшити. Воно випливає з тих функцій, які він виконує і за які відповідає. Головне значення мозку — забезпечення належного функціонування вищої нервової діяльності організму з іншими його системами.

Також він виконує такі функції, відповідно до його будови:

  • Довгастий мозок відповідає за процеси регуляції усіх вегетативних функцій організму. Він забезпечує правильне дихання, травлення, смоктання, чхання, роботу серця і ковтання;
  • Мозочок відповідає за збереження рівноваги тіла. Значення — координація та узгодження рухів між собою;
  • Середній мозок відповідає за регулювання напруги м’язів, рухи очей і повороти голови;
  • Проміжний мозок відповідає за злагоджену роботу всіх внутрішніх органів. Значення — регулює обміни речовин в організмі, підтримує стабільну температуру тіла, споживання їжі та води, сприяє правильній діяльності ендокринної системи, виконує для всіх видів чутливості роль колектора;
  • Підкіркові ядра. Вони відповідають за інстинкти.

Також особливе значення мають і великі півкулі мозку (скронева, потилична, тім’яна, лобова частки) — вони приймають імпульси, які виходять від органів почуттів і формують — реалізують реакції у відповідь.

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися, яке значення має головний мозок для людини та хребетних тварин.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Анатомія

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *