Яке значення тварин у природі?

Яке значення тварин в природі, Ви дізнаєтеся з цієї статті. Тварини оточують нас всюди. Вони є невід’ємною частиною природи і людини, тому і значення вони мають величезне.

Значення тварин у природі

Найголовніша роль тварин в природі полягає в тому, що вони беруть активну участь у кругообігу речовин. Всі ми знаємо, в чому суть цього процесу — одні вживають в їжу рослини, інші представники фауни харчуються тваринами, а решта — залишками організмів.

У цьому ланцюжку останні види тварин, які харчуються мертвою органікою (личинки деяких мух, гробаріки, жуки-гнойовик, ракоподібні) виконують роль санітарів в природі. Вони очищають навколишнє середовище, переробляючи залишки рослин, послід і трупи тварин, чистять водойми, запобігаючи їх заростанню.

Також важливу роль в природі відіграють і хижі види тварин — вони виконують функцію регулятора кількості популяцій інших тварин. У тому числі хижаки знищують представників фауни, що шкодять лісовому і сільському господарству.

Рослиноїдні тварини виконують роль регуляторів щільності популяцій рослинних видів живих організмів, в тому числі і бур’янів.

Велика кількість різноманітних груп тварин забезпечують запилення квіткових рослин. Це ссавці, птахи і комахи. Вони поширюють на величезні території насіння і плоди рослин.

Тварини з твердим скелетом, наприклад, радіолярії, форамініфери, молюски та коралові поліпи, беруть активну участь в утворенні грунту і таких осадових порід, як: крейда, кремнезем і вапняк.

Негативне значення тварин в природі

Деякі тварини часто призводять до зникнення певних видів флори, поїдаючи рослини. Також вони можуть бути переносниками та збудниками небезпечних захворювань.

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися, яке значення мають тварини в природі.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Зоологія

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *