Яке значення тварин у житті людини?

Яке значення мають тварини в житті людини? Як тварини впливають на життя людей Ви дізнаєтеся з цієї статті.

Роль тварин у житті людини

Позитивне значення тварин для людини

Значення тварин для людини не можна перебільшити. Напевно, без них не було б людини. Адже вони є головним джерелом їжі для людини, виступають сировиною для промисловості — використовується шовк, пух, шкіра і віск. Люди здавна приручили диких предків собаки, кішки, коня, великої рогатої худоби, кози, вівці, гусака, качки і так далі. І з ходом еволюції було виведено велику кількість нових порід домашніх тварин з яких ми отримуємо як м’ясо і молоко, так і субпродукти.

Такі паразитичні і хижі тварин, як сонечко, кліщі, використовуються людиною в якості біологічної зброї проти шкідників і кровосисних видів тварин. Дані методи не є небезпечними для навколишнього середовища і здоров’я самої людини.

Варто згадати і про естетичне задоволення, яке ми отримуємо від споглядання на акваріумних рибок, метеликів, птахів, улюблених домашніх котів і собак. Багато тварин здатні виліковувати душевні і фізичні недуги людини.

Негативне значення тварин для людини

Паралельно з цим деякі тварини завдають шкоди здоров’ю людини і господарству. Паразитичні і кровососні види (комарі, воші, блохи) є переносниками і збудниками різноманітних захворювань — чуми, кліщового енцефаліту та інших захворювань. Отруйні представники тварин — каракурти, тарантул, джміль, змії загрожують здоров’ю та життю домашніх тварин, а також людини.

А ось деякі гризуни, комахи, кліщі, круглі черв’яки живляться культурними рослинами, значно знижуючи врожайність або приводячи до втрати врожаю. Навіть запаси харчових продуктів можуть знищити такі тварини, як мишоподібні гризуни.

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися, яке значення тварин у житті людини

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Зоологія

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *