Які фрукти можна дітям

Які фрукти і коли можна давати дітям? Фрукти та овочі є важливою частиною раціону малюка. Вони зміцнюють молодий організм і підвищують імунітет. Проте багато батьків не знають, які фрукти можна давати дитині. Тому їм варто знати деякі рекомендації .

Які фрукти можна дітям

Багато фахівців з дитячого харчування впевнені, що фрукти можна давати малюкові вже у віці 1,5-2 місяці. Інші стверджують, що починати прикорм слід з 4-5 місяців. Спочатку він подається у вигляді пюре, щоб привчити організм до нового харчування.

Можна почати вводити в раціон яблучний сік , який легко засвоюється організмом. Потім дозволяється експериментувати з вишневим, сливовим, абрикосовим, гранатовим і журавлинним соком. Дитина може відмовлятися від нових для неї продуктів, тому в такому випадку слід зробити перерву і відновити спроби трохи пізніше (через 2-3 тижні).

Багато батьків задаються питанням, які фрукти давати дитині до року. У першу чергу варто підкреслити, що маляті в цьому віці не варто пробувати екзотичні плоди (ананас, папайю, цитрусові, манго і т. д.). По-перше, вони занадто грубі для дитячого шлунка, по-друге, здатні викликати алергічну реакцію. Краще зробити вибір на користь груш, яблук, слив, абрикосів, персиків і бананів.

Пюре можна розводити водою або молоком. Після прийому нової їжі за дитиною варто стежити, щоб дізнатися, як вона реагує на зміну раціону. Якщо негативних реакцій не спостерігається, можна продовжувати давати прикорм.

Коли дитині вже рік, фрукти повинні стати важливою частиною його раціону. Також варто спробувати зробити асортимент більш широким, додавши в список вживаних продуктів хурму, кизил та ягоди: чорну смородину, агрус, малину, чорницю, лохину, суницю і ожину.

Найкраще давати дитині фрукти в сирому вигляді, хоча сухофрукти також можуть стати частиною раціону. Курагу, чорнослив, інжир, родзинки і фініки можна вживати в їжу дітям віком старше року.

Як давати дитині фрукти: правила

  • Перед тим як дати дитині фрукти, слід потерти їх на дрібній тертці. Тільки в такому вигляді фрукти будуть засвоюватися в організмі.
  • Змішувати пюре та соки з різних фруктів не слід, оскільки тоді вони можуть втратити свою вітамінну цінність. Краще всього давати їх окремо.
  • Якщо фрукти кислі, можна додати цукор, але зовсім небагато. Занадто солодкі продукти малюкові протипоказані.
  • Бажано давати фрукти не частіше одного разу на день. Коли дитині виповниться 1 рік , можна збільшити кількість прийомів до двох разів.
  • Фрукти краще давати в другій половині дня (з 2 до 6 годин) після прийому молока. Вони повинні залишитися для малюка основною їжею.
  • Перший місяць фруктове пюре необхідно давати маленькими порціями. З часом їх можна збільшити, орієнтуючись на самопочуття дитини.
  • Краще давати дитині пюре домашнє, оскільки дитяче харчування швидко псується після відкриття.

Коли давати дитині фрукти, батьки вирішують самостійно. Але варто пам’ятати, що різноманітність раціону допоможе малюкові вирости здоровим. Якщо виконувати основні правила, то всі вітаміни і мікроелементи будуть засвоюються.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Дитяче харчування

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *