Які функції виконує гемоглобін?

Яку функцію виконує гемоглобін Ви дізнаєтесь з цієї статті.

Які функції виконує гемоглобін?

В організмі людини гемоглобін виконує дві функції:

  • Дихальна функція — обумовлена ​​здатністю заліза гема зв’язувати кисень і вуглекислий газ і таким чином здійснювати їх транспорт від легенів до тканин і назад.

  • Буферна. Вона пов’язана з тим, що гемоглобін володіє набором властивостей різних кислот і сполук. Завдяки цьому він бере участь у підтримці кислотно-лужної рівноваги крові -в легенях утворюється оксигемоглобін (який володіє кислотними властивостями), що перешкоджає зрушенню рН в легеневих капілярах в лужну сторону. У свою чергу в тканинах гемоглобін віддає кисень і приєднує вуглекислий газ, в результаті чого утворюється відновлений гемоглобін (який володіє основними властивостями), що перешкоджає зрушенню рН крові в капілярах великого кола кровообігу в кислу сторону.

Що таке гемоглобін?

Гемоглобін відносять до числа найважливіших дихальних білків, що беруть активну участь у перенесенні кисню від легенів до самих тканин. Гемоглобін утворюється еритробластами і нормобластами червоного кісткового мозку

Гемоглобін – це складний залізовмісний білок еритроцитів тварин і людини, здатний оборотно зв’язуватися з киснем, забезпечуючи його перенесення до тканин.

Виділяють 4 форми гемоглобіну:

1) оксигемоглобін — здатний зв’язувати кисень;

2) метгемоглобін – забезпечує транспорт кисню;

3) карбоксигемоглобін — утворює з’єднання з чадним газом;

4) міоглобін — забезпечує киснем працюючі м’язи.

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізнались про функції гемоглобіну.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Біологія

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *