Які функції виконує лімфатична система

Які функції виконує лімфатична система ви дізнаєтеся в цій статті.

Функції лімфатичної системи

— забезпечення відтоку рідини з тканин у кров;
— фільтрація крові;
— фільтрація лімфи;
— боротьба з інфекціями.

Забезпечення відтоку рідини з тканин
В процесі кров’яний циркуляції відбувається просочування плазми з кровоносних судин в різні тканини. Ця рідина має велику важливість, оскільки виконує такі функції: видаляє відходи в кровотік і забезпечує доставку харчування в клітини. Відпрацьована плазма проходить через лімфатичні судини до самого шийного підстави, де очищується і знову повертається у кров. Така циркуляція відбувається безперервно, тим самим забезпечуючи життєдіяльність людини.

Фільтрація лімфи
Рідина, проходячи через лімфовузли, очищується, а білі кров’яні клітини атакують будь-які бактерії і віруси, які зустрічають на своєму шляху. Якщо у людини починає прогресувати онкологічне захворювання, що відокремилися патологічні клітини, як правило, фільтруються найближчими лімфатичними вузлами. Саме з цієї причини лікарі проводять дослідження лімфовузлів на предмет присутності метастазів, що дозволяє встановити, як далеко поширилося ракове захворювання.

Фільтрація крові
Функцію фільтрації крові виконує селезінка, видаляючи зношені і пошкоджені червоні клітини, які в результаті знищуються. На зміну старим приходять нові клітини, які виробляє кістковий мозок. Селезінка здатна фільтрувати віруси, бактерії і різні чужорідні частинки, які містяться в крові.

Боротьба з інфекціями
Дана функція лімфатичної системи є важливою ланкою імунітету. Одним з найперших ознак інфекційної хвороби виступає збільшення лімфовузлів. Лімфатична система бореться з інфекціями наступним чином:
— сприяє утворенню білих клітин крові, які виробляють антитіла;
— з допомогою особливих кров’яних клітин — макрофагів поглинає і руйнує бактерії.

Тепер ви знаєте які основні функції виконує лімфатична система в організмі людини.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Біологія

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *