Які функції виконує носова порожнина?

Які функції виконує порожнина носа Ви дізнаєтесь з цієї статті.

Які функції виконує носова порожнина?

Порожнина носа людини виконує найрізноманітніші функції, оскільки вона відіграє важливу роль у взаємодії організму з навколишнім світом. Вченими давно доведено — правильне носове дихання сприяє коректній роботі всіх внутрішніх органів. До першорядних функцій носа відносять:

  • Дихальна функція. Вона забезпечує постачання всіх тканин киснем, який необхідний для бездоганної життєдіяльності.

  • Захисна функція. Вдихуване повітря вступає в контакт зі слизовою оболонкою. Саме завдяки цьому відбувається ряд його істотних перетворень — від звільнення від шкідливих домішок і пилу до знезараження, зволоження і терморегуляції.

  • Резонаторна функція. Порожнини носа, глотки та навколоносових пазух — це повітряні резонатори голосу, які надають йому звучності, індивідуального забарвлення і тональності. При хворобах, що виникають у цій сфері, голос може стати гугнявим і глухим.

  • Нюхова функція. Досить значуща, в першу чергу в ряді професій, пов’язаних з парфумерною, харчовою та хімічною промисловістю. Доведено, що вплив сприйняття запахів рефлекторно діє на виділення травних соків і слини.

Що таке порожнина носа?

Порожнина носа – це початок дихального шляху в організмі, який представлений повітряним каналом. Канал з одного боку сполучений із зовнішнім середовищем, з іншого з носоглоткою. Саме тут розташовані рецептори нюху.

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізнались про функції порожнини носа.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Анатомія

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *