Які функції виконує провідна тканина?

Які функції провідної тканини?

Які функції виконує провідна тканина?

Основна функція провідної тканини — це проведення води та розчинених у ній поживних речовин.

Крім того, провідні тканини забезпечують зв’язки між усіма частинами рослини. До складу провідної тканини входять провідні елементи: судини або трахеїди (ксилема) та ситоподібні трубки (флоема).

Провідні тканини рослин — тканини, основною функцією яких є проведення по рослині води та розчинених у ній органічних та неорганічних речовин. Провідні тканини рослин розвиваються з прокамбію і камбію й утворюють систему, що пов’язує всі органи рослини. Високодиференційовані провідні тканини є лише у так званих судинних рослин; у мохоподібних та нижчих рослин їх немає. Найскладніше побудована система провідних тканин у покритонасінних.

Провідні тканини рослин поділяються на флоему та ксилему. Ксилема — транспорт води і мінеральних солей. Флоема — тканина, що транспортує від листків до кореня воду і органічні речовини.

Ксилема — механічна тканина, що поділяється на судини і трахеїди. Судини — довгі пустотілі трубки утворені з вертикального ряду паренхімних клітин. Трахеїди — видовжені мертві клітини без цитоплазми. Флоема — механічно спеціалізована тканина. Включає ситовидні трубки — вертикальний ряд видовжених живих клітин з целюлозною оболонкою, на поперечних стінках багато отворів перфорацій.

Провідні тканини рослин разом з механічними тканинами утворюють судинно-волокнисті пучки.

Провідні елементи флоеми:

  • ситовидні клітини
  • ситоподібні трубки + клітини супутники

Механічні елементи:

  • луб’яні волокна

Паранхімні елементи:

  • луб’яна паренхіма.

Забезпечує резервування речовин.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Ботаніка

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *