Які функції виконує вакуоля

Яку функцію виконує вакуоля?

Вакуоля — обмежена мембраною органела, яка міститься в деяких еукаріотних клітинах і виконує різні функції (секреція, екскреція і зберігання запасних речовин).

Функції вакуолі

  • накопичення води, запасних і ергастичних речовин
  • осмотичний тиск
  • тургор клітин

Яку функцію виконують скоротливі вакуолі

Основна функція — видаляє надлишок води та шкідливі продукти обміну

Скоротливі вакуолі є у прісноводних протистов (амеба, інфузорія туфелька, евглена зелена і ін.). Через меншу концентрацію солей в прісній воді в порівнянні з їх концентрацією в цитоплазмі протистов в їхнє тіло безперервно осмотично надходить вода. Вона накопичується в скорочувальної вакуолі, яка збільшує свій обсяг до певних меж, після чого відбувається її скорочення і виведення води назовні за межі клітини.

Яку функцію виконує вакуоля рослинної клітини

Вакуолі рослинних клітин заповнені клітинним соком — водним розчином різних органічних і неорганічних речовин. Хімічний склад і концентрація клітинного соку мінливі і залежать від виду рослини, органу, тканини і віку клітини. У клітинному соку містяться солі, цукри, яблучна, лимонна, щавлева, оцтова кислоти, амінокислоти, білки. Це запасні речовини клітини. У них можуть знаходитися і кінцеві продукти життєдіяльності клітин (отруйні та дубильні речовини), які виводяться в вакуоль і таким чином ізолюються. У клітинному соку багатьох рослин містяться пігменти, що визначають забарвлення органів.

Функції рослинних вакуолей: накопичення і ізоляція запасних речовин, а також речовин, призначених для екскреції (виведення); підтримання тургорного тиску, забезпечення зростання клітини за рахунок розтягування; регуляція водного балансу клітини; забезпечення забарвлення віночків квіток, плодів, бруньок, листя.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Ботаніка

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *