Які функції виконують міста?

Які функції можуть виконувати міста ви дізнаєтесь в цій статті.

Які функції виконують міста?

Функції міста:

1)    економічна – функція міста, що пов`язана із задачами, які вирішують різні територіально-виробничі комплекси;

2)    соціальна – функція міста, що вирівнює рівень життя населення різних територіальних одиниць;

3)    екологічна – функція міста, яка задовольняє потреби населення у найбільш сприятливих умовах життя;

4)    інфраструктурна – функція міста, метою якої є забезпечення умов для нормального функціонування суспільного виробництва та діяльності населення як у сфері матеріального виробництва, так і поза його межами.

Міста виконують різні функції і, як промислові підприємства чи люди, спеціалізуються на одному або кількох видах діяльності. Практично кожне місто виконує адміністративно-господарські функції, які територіально найбільше поширені. Крім того, міста виконують транспортно-розподільчі функції (міста — транспортні вузли), науково-освітні (міста з вищими навчальними закладами і науково-дослідними інститутами), курортно-оздоровчі (міста — курорти) та деякі інші.

  За кількістю виконуваних функцій міста України поділяються на однофункціональні. і багатофункціональні. До міських населених пунктів з однією яскраво вираженою функцією належать, наприклад, селище міського типу Ромодан на Полтавщині (залізничний вузол), Трускавець (місто — курорт) тощо. Найбільше функцій, фактично майже всі з можливих, виконує столиця нашої країни — Київ.

  Різні функції виконують міста і в територіальному поділі праці. Найбільші міста і міста — мільйонери відіграють велику роль у міждержавному поділі праці. У внутрішньодержавному, міжрайонному поділі праці велике значення мають великі і значні міста. Малі й середні міста є адміністративно-господарськими організаторами менших територій — районів та областей.

  Зосередження по сусідству міст і селищ міського типу призводить до виникнення між ними тісних зв’язків і формування міських агломерацій. Найбільшими серед них є Київська (моноцентрична), Донецько-Макіївська (біцентрична), Харківська (моноцентрична), Горлівсько-Єнакієвська (біцентрична) та багато інших.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Економіка

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *