Які моря омивають Австралію?

Австралія — континент, розташований у Південній та Східній півкулях Землі. Це найменший і найвіддаленіший від інших материк на земній кулі.

Які моря омивають Австралію?

Автралію омивають 4 моря і 2 океани (Індійський і Тихий) з високими температурами на поверхні (влітку +24 °C, взимку біля +20 °C). Такі температурні умови сприяють росту коралів.

  • 2 моря Тихого океану: Коралове, Тасманове;
  • 2 моря Індійського океану: Арафурське та Тиморське.

Австралійський материк відрізняється компактністю і малою розчленованістю. Тут мало бухт, найзручніші з них розташовані на південному сході материка, де і знаходяться крупні порти. Більше порізана берегова лінія північного узбережжя. Є тільки дві крупні затоки: Карпентарія — на півночі і Велика Австралійська — на півдні, що врізаються в глибину материка. Біля південного узбережжя знаходиться найбільший острів материка — Тасманія.

Берегова лінія Австралії омивається водами двох океанів і чотирьох морів і є єдиним великим пляжем. Характерною особливістю східного побережжя є Великий Бар’єрний риф (найбільший на Землі), який протягнувся на 2000 кілометрів уздовж східного берега від Торресової протоки майже до південного тропіка. Деякі рифиутворюють острови, що виступають над рівнем моря.

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *