Які моря омивають Австралію?

Австралія — континент, розташований у Південній та Східній півкулях Землі. Це найменший і найвіддаленіший від інших материк на земній кулі.

Які моря омивають Австралію?

Автралію омивають 4 моря і 2 океани (Індійський і Тихий) з високими температурами на поверхні (влітку +24 °C, взимку біля +20 °C). Такі температурні умови сприяють росту коралів.

  • 2 моря Тихого океану: Коралове, Тасманове;
  • 2 моря Індійського океану: Арафурське та Тиморське.

Австралійський материк відрізняється компактністю і малою розчленованістю. Тут мало бухт, найзручніші з них розташовані на південному сході материка, де і знаходяться крупні порти. Більше порізана берегова лінія північного узбережжя. Є тільки дві крупні затоки: Карпентарія — на півночі і Велика Австралійська — на півдні, що врізаються в глибину материка. Біля південного узбережжя знаходиться найбільший острів материка — Тасманія.

Берегова лінія Австралії омивається водами двох океанів і чотирьох морів і є єдиним великим пляжем. Характерною особливістю східного побережжя є Великий Бар’єрний риф (найбільший на Землі), який протягнувся на 2000 кілометрів уздовж східного берега від Торресової протоки майже до південного тропіка. Деякі рифиутворюють острови, що виступають над рівнем моря.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти з географії

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *