Які продукти корисні для зубів?

зуби цікаві факти Медицина

Харчування людини впливає на стан наших зубів. Що корисно їсти для зміцнення зубів Ви дізнаєтеся в цій статті.

Які продукти шкідливі для зубів?

Чим більше солодощів і крохмаломістких продуктів ми вживаємо, тим швидше утворюється зубний наліт та псуються наші зуби. Кращі стоматологічні клініки Одеси рекомендують їсти менше легкозасвоюваних вуглеводів, а також позбутися від звички перекушувати. Постійне жування та смоктання підгодовує бактерії і провокує розвиток карієсу. Емаль може відновлюватися тільки в перервах між їжею!

Отож слід уникати:

  • солодощів
  • газованих напоїв
  • кислих фруктових соків
  • вживання холодної або гарячої їжі.

Також варто пам’ятати, що кальцій, необхідний для наших зубів, активно виводиться з організму під впливом кофеїну, алкоголю і тютюну. У курця розвивається спочатку хронічний гінгівіт (запалення ясен), а потім і хронічний пародонтит. Тому варто задуматися над способом вашого життя!

Продукти для зміцнення зубів

Краще друзі зубів – фтор і кальцій. Кальцієм багаті риба, волоські горіхи і мигдаль, квасоля і соя, родзинки, курага та інші сухофрукти, зелені овочі (капуста, салат, городні трави, особливо петрушка). Кріп володіє антибактеріальними властивостями: дезінфікує порожнину рота і освіжає подих. Тільки будьте обережні зі щавлем – він дуже кислий.

Найвідоміше джерело кальцію – молочні продукти. Однак не всі вони корисні для зубів. Від солодких молочних коктейлів і морозива шкоди, мабуть, буде більше, ніж користі. По-перше, вони містять цукор, який псує зуби. По-друге, цукор, як і сіль, заважає засвоєнню кальцію.

Найкорисніший з молочних продуктів – сир, особливо його тверді сорти. Вони багаті казеїном і фосфатами, які відновлюють зубну емаль. Жування сиру не стимулює утворення кислоти. Так що сир діє як дуже хороший антікаріозной препарат.

Джерела фтору – відварна картопля, гречка, морська риба, зелений салат, хліб з борошна грубого помелу і свіжо заварений чай.

Зубам також потрібні залізо і вітамін B12, недостача якого може викликати потоншення шару слизової, що приводить до появи виразок і запалення язика (глоситом).

Для підтримки гарного стану зубів також корисні вітаміни А і Е, С, В12.  Джерелом заліза і вітаміну B12 служить м’ясо. Вітамін С, яким багаті лимони і яблука, стимулює обмінні процеси.

Також не забувайте, що зубам потрібне навантаження! Уникнути «жувального дефіциту» допомагають грубоволокнисті продукти. Груба їжа підтримує здоров’я ясен і зубів,  стимулює нормальне кровопостачання. Тому особливо корисні для зубів овочі і фрукти, такі як редис або морква. Їх тверді волокна очищають зуби і масажують ясна не гірше зубної щітки.

Оцініть статтю
Додати коментар