Які птахи відлітають у теплі краї?

Які птахи відлітають в теплі краї першими, а які останніми? В даній статті, Ви обов‘язково знайдете потрібну для себе інформацію.

Птахи – це теплокровні істоти. Температура їхнього тіла в середньому становить 45°С. Саме через це вони можуть вести активний спосіб життя взимку, але тільки при більшій за норму кількості харчів. Через нестачу потрібної їжі птахи покидають засніжені, морозні та холодні рідні місця, та відлітають на південні території, в теплі краї.

Чому птахи відлітають у теплі краї?

Основні причини, за якими птахи відлітають взимку на південь – це відсутність їжі та суворі холоди та морози.

Перельоти більш властиві видам високих та помірних широт: в тундрі майже всі види птахів перелітні, в тайзі – ¾ видів. Число перелітних видів в тих чи інших місцях проживання залежить і від того, наскільки різко в них різняться кормові умови влітку і взимку. Так, серед мешканців лісів і населених пунктів близько половини видів перелітні, а серед мешканців полів, боліт, водойм — майже всі види. Перелітних птахів більше серед комахоїдних і м’ясоїдних, менше — серед зерноїдних. Це і зрозуміло: якщо зерно взимку ще якось можна знайти, то комах немає зовсім.

Які птахи відлітають у теплі краї?

Перелік перелітних птахів України:

  • Грачі. На півночі це перелітні птахи, у південних країнах — осілі. Гніздяться граки великими колоніями. У великих населених пунктах грачі — звичайна зимуючі птахи.
  • Лелека. Одна з найбільш відомих перелітних птахів. Воліє уникати людей, живе в лісовій зоні Євразії.
  • Солов‘ї. Мешкають в долинах річок, в чагарникових заростях, дуже маленькі перелітні птахи, летять на зимівлю до Африки.
  • Ластівки —це перелітні птахи, що мешкають в Європі, Азії, Африці і Америці.
  • Стрижі — чорні серпокрильці прилітають із зимівель в травні, невеликими зграями.
  • Зозуля живе у лісах, степах, лісостепах, у горах до 3000 м над рівнем моря. Птах перелітний. Зимує у Південній Африці, південному Китаї, островах Зондського архіпелагу.
  • Качки
  • Гуси
  • Лебеді — гніздовий, перелітний та частково зимуючий птах в Україні

Які птахи відлітають у теплі краї першими? Спочатку відлітають птахи, які живляться комахами, — солов’ї, ластівки, стрижі, зозулі.

Які птахи відлітають у теплі краї останніми? Пізніше відлітають птахи, які живляться рослинною їжею: дрозди, перепілки й ті, що живуть на водоймах, — качки, гуси, лебеді.

Отже, сподіваємось, що Ви знайшли потрібну, корисну та пізнавальну інформацію для себе, а найголовніше – знайшли відповідь на запитання.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Природознавство

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *