Які тварини дихають зябрами?

Які тварини в дорослому стані дихають зябрами Ви дізнаєтеся з цієї статті.

Які тварини дихають зябрами?

За допомогою зябер дихають риби, багато водних безхребетних (наприклад, багатощетинкові черви, молюск Перловиця) і деякі личинкові земноводні (наприклад, пуголовки), черви, голкошкірі.

Що таке зябра?

Зябра — це вирости на тілі у тварин, за допомогою яких вони дихають у воді. Вони являють собою нитки, розгалужені між собою, і забезпечені сіточкою з кровоносних судин. Зябра позбавлені будь-якої мускулатури.

Які морські тварини дихають зябрами?

Варто відзначити, що є два види зябер:

  • кров’яні зябра

Являють собою тонкостінні вирости з сильно розгалуженою капілярною мережею кровоносних судин і кров’яною плазмою. Вони призначені для отримання кисню з води. Такими зябрами дихає жук плавунець, риби, молюски, ракоподібні, деякі ссавці. Також морський коник дихає зябрами такого типу.

  • трахейні зябра

Являють собою тонкостінні прості або розгалужені вирости, які розташовуються на різних частинах тіла і містять трахейні тонкі стовбури або ж розгалуджену мережу з трахейних капілярів. Усередині зябер — газоподібний кисень, що отримується з води.

Багато хто задається питанням — чи дихають за допомогою зябер кити й акули? Ми спробуємо відповісти.

Твердження, що кит дихає зябрами не зовсім правильне. Відразу відзначимо, що кит може вважатися великим морським ссавцем, який дихає легенями. Не зябрами, а саме легенями, пускаючи фонтан з бризок на видиху, підпливаючи до поверхні води. Але, на ранніх стадіях ембріогенезу у нього присутні зябра, які в міру дорослішання зникають.

А ось акула дихає зябрами. У цих зубастих хижаків органи дихання представлені зябровими мішками позаду голови, але перед грудними плавниками. Таких зябрових щілин у акули може бути від 5 до 7.

Чи є у крокодила зябра? Крокодили зябрами не дихають, вони дихають легенями.

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися, які тварини дихають зябрами.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Зоологія

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *