Які тварини маскуються?

Які тварини маскуються від своїх ворогів в природі, Ви дізнаєтеся з цієї статті.

Майстерність маскування тварин впливає на їх виживання в дикій природі. Цей «дар» дозволяє багатьом сховатися від ворогів і хижаків, повністю розчиняючись на фоні природи.

Тварини майстри маскування

  • гусениця Барон

Гусениця Барон, яка мешкає в західній частині Малайзії, Південно-Східної Азії і Індії, має здатність повністю зливатися з зеленню так, що жоден птах не знайде її. Крім того, вона любить поласувати листочками манго. А це доставляє фермерам, які займаються вирощуванням манго, дуже багато клопоту. А забарвлення гусениці дозволяє також ховатися і від людини.

  • Морський карликовий коник

Карликовий морський коник живе в морських водах Тихого океану серед горгонієвих коралів, вміло маскуючись під рослину. Розмір коника менше 2,5 см і він весь усіяний горбками як сам корал. Він настільки майстерно зливається з місцем проживання, що його виявили абсолютно випадково — коник виявився спійманим разом з коралом в акваріум. Вчені до цих пір не вивчили природоохоронний статус тварини, так як даних про нього практично немає.

  • велетенський Білоног

Птах володіє жовтими великими очима, зяючим дзьобом і здатністю зливатися з корою дерев. Як тільки він відчуває небезпеку — закриває очі і, нахиляючи голову, маскується під кору. Незважаючи на те, що Білоног відноситься до сов, він практично не літає і не полює за здобиччю. Птах тихо страхітливо сидить на дереві, виглядаючи, поки їжа сама до нього підлетить.

  • Камінь-риба

Живуть в Тихому та Індійському океані, від Австралії до Єгипту, поблизу коралових рифів. Варто відзначити, що це сама отруйна риба на планеті. Камінь-риба може маскуватися під різноманітні рифи і каміння на дні, в засідці чекаючи на здобич. Її спинні плавники забезпечені нейротоксином, речовиною здатною за 2 години вбити людину. Тому, відпочиваючи в вищеперелічених морях та океанах, не ходіть в воді, а плавайте. Адже сплутати цю рибку з камінчиком на дні дуже просто.

  • Єгипетський Козодой

Ці птахи мешкають по всьому світу. Вони звикли жити на пустельних територіях, тому їх сіро-жовте пір’я відмінно зливається з пересохлим грунтом, даючи птахам можливість безпечно виростити потомство.

  • песець

Мешканець тундри має примарну, майже блакитну шубку. Завдяки їй писець практично зливається зі снігом  і відмінно переносить низькі температури. Влітку забарвлення тварини змінюється, воно стає темніше, дозволяючи песцеві маскуватися серед рослин і скель.

  • Хамелеон

Хамелеон є іконою маскування серед інших тварин. Адже тільки він може змінювати колір залежно від навколишнього середовища. Вчені припускають, що таке розмаїття кольорів обумовлено їх товариськістю — за допомогою кольорової гами вони сигналізують про свій настрій і ховаються від ворогів.

  • коник-стрибунець

Коники — майстри маскування серед комах в Україні. Маленькі розміри і зелений колір дозволяє цим комахам вдало маскуватися в траві, де вони і живуть. Тому влітку коника дуже легко сплутати зі стеблом трави.

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися про тварин, які успішно маскуються в природі.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти про тварин

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *