Який грунт у мішаних лісах?

Які ґрунти переважають у мішаних лісах, Ви дізнаєтеся з цієї статті.

Який грунт у мішаних лісах?

* Дерново-підзолисті ґрунти

У мішаних лісах утворюється грунт дерново-підзолистого типу. Їх родючість невисока через значну кислотність і надмірне зволоження.  У процесах утворення дерново-підзолистих грунтів беруть участь наступні елементи:

1. Зольні частки

2. Азот

3. Кальцій

4. Магній

5. Калій

6. Залізо

7. Водень

8. Алюміній

У ньому міститься 3-7% гумусу. Дерново-підзолистий грунт збагачений кремнеземом, але в той же час практично не містить азоту і фосфору. Містить велику кількість вологи.

* Лісові сірі грунти

Сірий грунт вважається перехідним грунтом від підзолистого грунту до чорноземів. Даний тип сформувався завдяки теплому клімату і рослинній розмаїтості. Основа утворення сірих грунтів — частинки рослин, екскременти тварин, залишки мікроорганізмів. Змішавшись, вони створюють великий шар гумусу.

* Бурі грунту

Бурі грунти також формуються під впливом теплого клімату і постійного зволоження грунту. Мають насичений коричневий відтінок. Завдяки тому, що на таких ґрунтах проростає велика кількість трави, вони збагачені гумусом. Але рівень родючості трохи нижче, ніж у чорнозему за рахунок того, що підвищена вологість призводить до вимивання деяких елементів.

Що таке мішаний ліс?

Мішані ліси являють собою природну зону, де проростають різні види листяних і хвойних дерев.

У мішаних лісах зустрічаються різні види дерев. Основними породами є — клен, дуб, липа, береза, граб, сосна, модрина, ялиця, ялина. Завдяки високому рівню вологості і частій зміні сезонів погоди в цих зонах сформувалися різні види грунтів, а саме бурі, дерново-підзолисті і лісові сірі грунти. Вони характеризуються великим рівнем місткості гумусу.

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися, які грунту переважають в зоні мішаних лісів.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Природознавство

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *