Який смартфон кращий: виробники смартфонів

Станом на кінець 2016 року в Україні ринок смартфонів дуже наситився і пропонує безліч варіантів. Для звичайного користувача все складніше стає відстежувати зміни, що пропонує ринок, і часто можна зустріти, що майбутній користувач новенького смартфону навіть не розуміє, чого очикувати, купуючи той чи інший смартфон. Також доволі часто можна зустріти, що клієнти магазинів порівнюють телефони з різних сегментів і звертаються лише до окремих характеристик, що не є правильно.
Для того, щоб зрозуміти який вибрати смартфон, потрібно спочатку не передивлятись каталог смартфонів, що продаються на ринку, а зрозуміти сам ринок смартфонів і гравців, що на ньому представлені. В цій статті ми не будемо розглядати рейтинг смартфонів у розрізі окремих моделей (таких статей і так безліч), але розглянемо виробників смартфонів, щоб дати змогу зрозуміти, чого користувач може очікувати, купуючи один з телефонів того чи іншого виробника. А вже потім, розуміючи, чого ви дійсно очікуєте від нового девайсу, зможете переглянути огляди найбільш популярних сматфонів у тій ціновій категорії, що вам потрібна.

Далі наведено огляд виробників смартфонів від флагманів до самих бюджетних смартфонів:

Який смартфон кращий?

Флагмани ринку смартфонів: Apple і Samsung

смартфон еппл та смартфон самсунгНа ринку є тільки два виробники, що випускають флагмани, які розходяться щорічно десятками мільйонів штук, це Apple і Samsung. Компанії дуже сильно відрізняються, так, в Samsung створюють не тільки смартфони, але і комплектуючі до них, починаючи з пам’яті і закінчуючи екранами. В смартфонах Apple застосовують комплектуючі компанії Samsung, так як вони найкращі по співвідношенню ціна/якість для флагманів. На відміну від Samsung, у Apple немає власних заводів, вони розміщують замовлення на виробництво на фабриках Foxconn і іноді у інших компаній. При жорсткому контролі якості це дозволяє уникнути проблем виробництва і якості кінцевої продукції, хоча іноді не обходиться й без прикрих промахів. Однак, з точки зору відмови у роботі техніка Apple і Samsung відноситься до найменш ризикових, тут найменше зустрічається браку.

На відміну від Apple, в Samsung є моделі початкового і середнього рівня, але якщо говорити про бюджетні пристрої від Samsung, то вони відверто програють за характеристиками і можливостям китайським фабрикам смартфонів. Ніякої причини купувати бюджетні смартфони Samsung немає, як правило, люди купують їх, так як довіряють бренду. Але в цьому випадку вони в рази переплачують за ім’я, не отримуючи характеристики на рівні ринку. Техніку від Samsung варто розглядати в сегменті від 7-8 тисяч гривень і вище (станом на кінець 2016 року), саме тут вона знаходиться в ринку, а чим вища ціна, тим кращий смартфон і тим менше у нього прямих конкурентів. Це усвідомлений вибір менеджменту компанії, який орієнтується на найприбутковіші сегменти ринку, ігноруючи бюджетні пристрої і приділяючи їм не так багато уваги.
Висновок: якщо ви не звикли собі ні в чому відмовляти, у вас є гроші і ви готові купити смартфон за будь-яку суму, то кращі смартфони на цей час випускають Apple або Samsung, все інше виступає як компроміс.

Колишні лідери ринку смартфонів: Blackberry, HTC, LG, Microsoft, Nokia, Sony

Ще недавно на ринку було значно більше конкуренції, так як на ньому було присутньо більше виробників, причому не номінально, як сьогодні, а фактично. Так компанія Blackberry, смартфон якої завжди був екзотикою, сьогодні повністю відмовилася від власних розробок заліза. Тепер смартфони для неї випускають сторонні компанії, зокрема, Alcatel. Такі смартфони тепер можуть купувати тільки фанати компанії.

Також до вмираючих героїв минулого можна віднести такі компанії, як Sony і HTC, їх доля дуже схожа, хоча є певні відмінності. Так, в Sony багаторазово намагалися перекроїти свій мобільний підрозділ, придумати стратегію, яка повернула б їм покупців. Але кожен раз якісь «дрібниці» весь час заважали це зробити. То смартфони Cоні (Sony), забезпечені захистом від води, тонули, то скло відклеювалось від корпусу, то рідні камери знімали так, що краще б не знімали зовсім. Одним словом, виробник випробовував терпіння лояльної аудиторії і як наслідок, частка ринку поступово падала, а в очах споживачів бренд перетворився в динозавра з минулого. За співвідношенням ціна/якість/комплектація продукти дуже дорогі. Вони намагаються позіціонувати себе як топові смартфони і ставити ціни на рівні Apple таSamsung, але по факту Sony давно поза ринком. Звичайно у них є дуже невеликий прошарок лояльних покупців, що будуть з ними до кінця. Для звичайних людей ці смартфони не потрібні, дорогі і не пропонують чогось унікального.

З HTC ситуація схожа, за одним винятком — компанія випускає цікаві продукти, але завжди щось заважає їх продавати. В першу чергу це розчарування від минулих моделей, так, розчарування від якості їх камер, було таке велике, що тепер люди рідко розглядають HTC як варіант для свого нового смартфону. Тому насиченість ринку смартфонами HTC з кожним місяцем зменшується.

На ринку ще можна купити лінійку Lumia, що вже закрита компанією Microsoft. У найближчі пару років Microsoft награвся в смартфони, тому від компанії нічого в цій області не буде. У той же час партнери будуть випускати один-два смартфона на Windows 10 Mobile в рік, але ніяких причин розглядати їх у якості нового смартфону немає. Коштують на рівні зі смартфонами Apple та Samsung, а вміють набагато менше і гірше. Втім, покупка Windows Mobile завжди була актом віри. Це завжди поодинокі продажі, але це змога виділитися і бути не як усі.

Ще одним ожилим гравцем на ринку смартфонів є компанія Nokia, але це вже не колишня компанія, а де-факто дочка Foxconn, хоча за паперами вони відокремлені. Побачимо пізніше, що з цього вийде.

І звичайно треба згадати за смартфони LG, хоча компанія ніколи не була фаворитом та номером один. Проте, у неї досить цікаві флагмани, цікаві моделі виходять через покоління. Основні смартфони роблять для середнього цінового сегменту. Сказати про них щось добре чи погане не можна. Вони безликі і повністю в ринку. Якісь апарати цікаві, якісь не такі цікаві. Тут повністю діло смаку, якщо подобаються, то варто приглянутись.

Висновок: розглядати перераховані в цьому розділі компанії можна, якщо тільки ви купуєте тетефони за принципом ностальгії/улюбленців, у вас багато зайвих грошей і ви ніколи не підходите до вибору смартфону розумно.

Топові китайські смартфони. Компанії: Huawei, ZTE, OPPO/ Vivo/OnePlus

Для китайських смартфонів вже з’явився збірний термін «китаєць», хоча за ним ховаються, як великі серйозні виробники, так і «підвальні» компанії, за спиною яких немає нічого, крім бажання заробити. Споживач завжди знаходиться в пошуках кращої ціни і часто закриває очі на численні супутні ризики і проблеми, а також недоліки. Доходить до смішного, коли недоліки пристроїв починають підноситися як їх здобутки.
Отже, найбільшою компанією з величезними амбіціями в області смартфонів є Huawei. Упор зроблений на лінійку Honor (без напису Huawei!), а також різні смартфони під власним брендом. У Huawei багато в чому перейняли стратегію Samsung з минулого, це вертикально інтегрована компанія, вони не тільки створюють смартфони, але є одними з небагатьох, хто також створює і чіпсети під них. Відмінна культура виробництва, вміння працювати з різними матеріалами, орієнтація на Samsung, і, як результат, багато пристроїв виходять на вигляд «майже як Samsung», але дешевше. Компанія приготувалася зробити якісний ривок і пробує свої сили у власних розробках, активно кооперується з іншими брендами, наприклад, в області фото це Leica. Якщо ви хочете отримати якість без серйозних вад і компромісів, то можна сміливо вибирати Huawei, компанія орієнтується на середній і високий цінові сегменти ринку смартфонів. Калька з Samsung, чим дорожче коштує смартфон, тим він краще. На тлі інших китайських компаній Huawei відрізняє більш низький відсоток браку, він знаходиться на рівні з Samsung та Apple, що вже наближає компанію до найкращих.

C ZTE при загальній схожості все не так зрозуміло. На відміну від Huawei, ставка зроблена на середній ціновий сегмент і навіть частково на бюджетні моделі. Маючи в своєму розпорядженні державне фінансування, компанія ZTE може доздолити собі продавати смартфони з дисконтом у порівнянні з конкурентами, щоб завоювати ринок для лояльності клієнтів у майбутньому. Продавати за такою ціною пристрою можна і без великої кількості реклами, адже конкуренти за ті ж гроші не можуть пролдавати такі ж потужні смартфони. Тому якщо ви шукаєте недорогі смартфони, то варто звернути увагу на смартфон ZTE, їх моделі за цією ціною виглядають цікавіше, ніж у конкурентів. З ростом ціни вигідність покупки ZTE падає, а багато моделей виглядають вторинними по відношенню до інших марок. Брак у  ZTE трохи вище, ніж у Huawei.

Також є ще китайська корпорація BBK Corporation, їй належать дві фабрики, на одній виробляють OPPO, а також OnePlus, на інший Vivo. Моделі цих смартфонів в Україні  є диковинкою, але зробимо огляд і цих смартфонів, адже з розвитком електронної комерції любий товар є доступним. Дані смартфони дуже якісні, використані гарні матеріали, є цікаві задумки і підглянуті функції, наприклад, швидка зарядка за одну годину батареї в 3000 мАг. Компанії часто використовують кращі технічні рішення, мають сильний інженерний склад. Але, мабуть, найкращим вибором буде OnePlus, цей бренд, або, точніше, дочку OPPO, створили для продажів в онлайні. Одна модель в рік, яку намагаються зробити дуже привабливою по співвідношенню ціна/якість.

Якісні китайські і тайванські виробники смартфонів. Компанії: Alcatel (TCL Mobile), Meizu, Motorola (Lenovo), Xiaomi

У бренді Xiaomi більше очікувань, ніж реальності. Багато хто чув про компанію, хтось вимовляє її ім’я на один манер, хтось на інший. Але важливо зрозуміти, що являють собою її продукти. За відсутності власних фабрик компанія купує чужі розробки і намагається доповнити їх своїми напрацюваннями, баченням того, що потрібно користувачам. Продаж в онлайні з нульовою маржею, але це все вже в минулому, так як інші виробники навчилися робити так само, і унікальність загубилася. А поза Китаєм смартфони Xiaomi коштують, як правило, не так вже й дешево, у порівняні з іншими. З мінусів можна відзначити те, що контроль якості на виробництві гуляє, є партії дуже хороші, а є такі, що браку дуже багато. Це свого роду рулетка, ніколи не вгадаєш, що попадеться.

У Meizu завдання створювати дуже збалансовані рішення, вони приділяють багато уваги якості і намагаються зробити так, щоб користувачі перетворювалися в лояльних покупців на довгі роки. По співвідношенню ціна/якість вони виходять досить непоганими. Їх важко назвати як дешеві смартфони, але вони дуже якісні. На Meizu варто дивитися, якщо ви не проти «китайця».

Неможливо пройти повз бренду Alcatel, який асоціюється з бюджетними рішеннями, якими компанія славиться. Але лінійка IDOL відноситься до якісних китайських смартфонів, в яких є унікальні напрацювання в області звуку. Відмінне співвідношення ціна/якість, цікаве позиціонування на молодіжну аудиторію. Найсильніша компанія з власним виробництвом, широкою лінійкою аксесуарів, що рідкість для таких виробників. У своєму сегменті низький відсоток браку. Найцікавіше рішення в середньому ціновому сегменті, бюджетні моделі створюються з прицілом на те, щоб працювати довго. Тобто, велика увага приділяється матеріалам, але при цьому часто жертвуються начинка. Це пережиток минулого, коли від телефонів потрібно було, щоб вони могли спокійно пропрацювати два-три роки без заміни.

Motorola, яка, незважаючи на покупку Lenovo, фактично залишилася окремою компанією. Виробляє дуже непогані пристрої, є інженерні вишукування, наприклад, не б’ється при падінні екран в Moto X Force. Ціни назвати низькими не можна, це скоріше та ж група, що і Sony/HTC, але Motorola рівно так само втратила колишню славу і тепер повільно в’яне. Лінійка Motorola фізично відрізняється від того, що робить Lenovo. Ця китайська марка, незважаючи на наявність своїх заводів, намагається розміщувати замовлення на сторонніх фабриках. Як результат, лінійка дуже неоднорідна і часом нелогічна, багато моделей дублюються. Співвідношення ціна/якість далеко від ідеалу, а брак вище середнього в бюджетних цінових сегментах. Якщо і розглядати цю марку, то треба шукати конкретні моделі і прискіпливо їх вивчати, порівнювати з конкурентами. Це проблема позиціонування і стратегії, звідси необхідність бути обережним. При емоційній покупці ви можете як залишитися задоволеними, так і прогадати.

Окремо варто згадати такі компанії, як Asus і Acer, вони спеціалізуються більше на комп’ютерній техніці і аксесуарах, проте, випускають і цілком непогані смартфони, нітрохи не гірше, ніж у багатьох інших компаній. Співвідношення ціна/якість не завжди оптимальна, немає сильних бестселерів, працюють компанії на лояльну аудиторію і не прагнуть вирости до лідерів ринку.

Китайські виробники смартфонів «ноу нейм». Компанії: LeEco, Oukitel, Zopo, UMI, Philips та інші

Звичайно, що багато з компаній про які піде далі мова в Китаї є «широковідомими у вузьких колах» та майже всі вони відносяться до компаній, що не мають власного виробництва, або володіють невеликими фабриками, як, наприклад, Zopo. У тих, хто має свої фабрики, якість продуктів від моделі до моделі залишається однаковою, а брак помірний, так як технологія виробництва не відрізняється і часто не особливо і покращується. Для марок, що скачуть в пошуках кращої ціни від фабрики до фабрики, брак «скаче» так само, фактично це разові замовлення на виробництво, де основним активом для компанії виступає її ім’я. Покупка цих марок можлива тільки при замовленні по інтернету. Марки з цієї категорії цікаві тільки в періоди розпродажів/колективних покупок, коли можна отримати хорошу/дуже дешеву ціну. В інший час вони програють великим виробникам. Програш йде як по характеристикам, так і по інженерним рішенням. Наприклад, той же LeEco — це «виробник» рівня Lenovo, приблизно подібні рішення і однакові фабрики для них. Хоча, наприклад, UMI, що випускає аналогічні смартфони, коштує помітно дешевше. Але він не краще. Якість пристроїв приблизно на однаковому рівні. Це вже третій ешелон китайського ринку, з усіма наслідками, що випливають недоліками.

Сюди ж треба віднести Philips, від колись іменитого європейського виробника залишилася тільки марка. Вельми середні по характеристикам смартфони, брак на рівні інших аналогічних компаній. Спроба створювати пристрої з великою батареєю, при цьому не краще співвідношення ціна/якість, продажі цієї марки залишаються на низькому рівні. І це не дивлячись на власне виробництво.

У цьому матеріалі перелічені найбільш популярні і значимі бренди смартфонів для українського ринку. Мета статті дати розуміння для звичайного користувача, що приховується за тим чи іншим брендом, і що очикувати від його лінійки смартфонів на основі оглядів та відгуків інших користувачів. У короткому матеріалі описано плюси і мінуси для кожного з виробників, і загострена увагу на їх співвідношенні один з одним. Сподіваємось, що, прочитавши цю статтю, ви позбудетеся від спокуси порівнювати Apple з Meizu. Це продукти різних категорій, що зовсім не означає, що хтось гірше або краще, вони просто грають в різних сегментах ринку. Дана стаття є лише загальною інформацією і не нав’язує вибір тієї чи іншої компанії, вибір завжди за вами!

Автор: Гнатюк У рубриці: Поради

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *