Яку функцію виконує трахея?

Яку функцію виконує трахея?

Трахея — це орган дихальної системи, що лежить спереду від стравоходу, заходячи в грудну порожнину через верхній її отвір, і йде до рівня 4-го або 5-го грудного хребця, де поділяється (біфуркація) на два головні бронхи.

Головні функції трахеї:

  • забезпечення нормального процесу дихання,
  • проведення повітря в тканину легенів,
  • забезпечення газообміну.

Слизова оболонка покрита віями, які є миготливим епітелієм. Вони здійснюють рух, спрямований до гортані і рота. Залози, що знаходяться в слизовій оболонці, виділяють спеціальний слизовий секрет. При попаданні в трахею чужорідних тіл дрібного розміру цей секрет огортає їх і за рахунок руху епітеліальних війок ефективно виводить їх назад в гортань. Саме на цьому процесі засновані такі функції трахеї, як захист легень від чужорідних тіл і викид їх назад в ротову порожнину. У разі потрапляння великих сторонніх тіл у людини виникає рефлекторний кашель, який характеризується сильним звуженням просвіту, що перешкоджає подальшому просуванню їх в трахею. У цьому органі вдихаєме повітря зігрівається. Трахея виконує функцію резонатора, оскільки бере участь у просуванні потоку повітря до голосових зв’язок, тому вона бере участь і в голосоутворенні.

Які функції виконують трахеї та бронхи?

Оснвна функція трахеї і бронхів дихальна. Поряд з функцією дихання трахеї і бронхів, виділяють їх дренажну, захисну і голосову функції.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Анатомія

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *