Ян Вермер цікаві факти

Ян Вермер цікаві факти

Ян Вермер — був видатним нідерландським живописцем, майстром жанрового портрета і побутового живопису XVII століття

Про ранні роки Вермеєра відомо мало. Він був хрещений (народився) 31 жовтня 1632 року в місті Делфт. Його батько був поважним і заможним бюргером, володів заїздом, займався шовкопрядівництвом і продавав предмети мистецтва.

Про шкільні роки Яна також не збереглося достовірної інформації, проте мистецтвознавці припускають, що він навчався або у Леонарта Брамера, або у Герарда Терборха. Але найбільший вплив на стиль Вермеєра надав нідерландський майстер жанрового живопису Пітер де Хоох, що жив в Делфті з 1652 по 1661 рр.

У 1653 році Ян Вермеер одружився на Катаріні Болнес. У сім’ї народилося 15 дітей, але четверо з них померли в ранньому віці.

Теща Вермеєра — жорстка і вольова Марія Болнес — дала згоду на шлюб дочки з художником тільки після того, як народжений в протестантській сім’ї Ян прийняв католицтво.

Вермер писав тільки по дві картини на рік. Ще за життя художника за картини Яна Вермера платили дуже хороші гроші. В основному Вермер писав для своїх меценатів.

Спочатку фінансове становище художника було стабільним. Він допомагав своїй матері утримувати заїжджий двір після смерті батька, де торгував творами мистецтва, займав посаду керівника гільдії художників св. Луки, отримував непогані гонорари за свої картини і був шанованою експертом з питань мистецтва.

Невідомо, чи писав Вермеер свої картини під конкретні замовлення, або продавав готові полотна. Незрозуміло також, чому не збереглося жодного зображення художника. Швидше за все майстер просто не малював автопортрети. Але, за даними експертів, він зобразив себе сидячим спиною до глядача на картині «Майстерня художника». Існує думка, що персонаж, що знаходиться зліва на картині «Звідниця», сам Вермеер. Однак цю версію ніяк не можна довести.

До кінця життя фінансовий стан Вермеєра значно погіршився внаслідок війни Голландії і Франції.

Сучасники вважали, що причиною швидкої і ранньої смерті була нервова виснаженість художника, пов’язана з сімейними проблемами і бідністю. Після смерті Яна в 1675 році його дружина була змушена відмовитися від усієї спадщини і передала його кредиторам.

У наші дні відомо 39 картин Вермеєра, при цьому про п’ять з них ще точаться суперечки на предмет достовірності.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти про відомих людей

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *