Януш Леон Вишневський біографія

Януш Леон Вишневський — один із найпопулярніших письменників сучасної Польщі.

Януш Леон Вишневський біографія

Януш Леон Вишневський народився 1954 року в місті Торунь. Був моряком риболовного флоту, має ступінь доктора інформатики і доктора хімічних наук. Живе у Франкфурті-на-Майні, займається молекулярною біологією.

У чотирнадцять років вступив до морське училище в Колобжег, що підпорядковується Міністерству морського транспорту, через 5 років отримав диплом моряка далекого плавання. Після здобував освіту в Університеті Торуні, вивчав фізику, захистив докторську дисертацію. Одночасно отримував освіту на економічному факультеті. Захистив докторську дисертацію з хімії в Лодзі. Отримав ступінь доктора інформатики, зараз займається біоінформатикою. Знає німецьку, англійську та російську мови. Проживає у Франкфурті-на-Майні.

Був одружений, є 2 дочки — Іоанна та Ада.

Дебютний роман — «Самотність у Мережі» — історія віртуальної любові, що стала реальністю. Книга три роки не полишала списки бестселерів (усього в Польщі продано близько 300 тисяч примірників), витримала безліч перевидань, у тому числі з доповненнями за результатами дискусії з читачами на інтернет-форумах. Книга була екранізована в Польщі 2006 року; в екранізації одну з епізодичних ролей зіграв сам Вишневський.

У книзі «Самотність у Мережі» приділено велику увагу емоціям і переживанням героїв. Незважаючи на те, що роман, як і всі книги Вишневського, заснований на реальних подіях, герої, за словами автора, ідеалізовані.

«Якуб дуже правильний чоловік. Я зібрав усі хороші риси чоловіків у ньому. Це ідеал. У реальному світі такої людини не існує».

У Януша Вишневського дві дочки. Він сказав про них: «У мене в житті є тільки дві найбільш значущі жінки. Перша — це моя старша дочка, друга — молодша».

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Мистецтво

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *