Єлизавета 2 біографія королеви

Єлизавета 2 біографія королеви Великобританії з 1952 року.

Формально Єлизавета ІІ — наймогутніший монарх світу.

Єлизавета 2 коротка біографія українською

Народилася 21 квітня 1926 року в Лондоні в родині принца Альберта (більш відомого як король Георг VI) і Єлизавети Боулз-Лайон.

Єлизавета 2 цікаві факти

Вона росла, оточена любов’ю і теплом, і отримала чудову домашню освіту. Уже в 13 років вона познайомилася зі своїм майбутнім чоловіком — принцом Філіпом, який був сином А. Глюксбургского і нащадком королеви Вікторії. У 1947 р вони  одружились. З дитинства Єлизавета виховувалася як справжня принцеса. З нею працювали кращі педагоги і приватні вчителі, які навчали її верховій їзді, основ етикету та багатьох інших дисциплін, знання яких було необхідною умовою для представників її сім’ї.

В період Другої світової війни вона проходила військову службу і освоювала професію водія вантажних машин. Службу вона закінчила в званні молодшого командира. Починаючи з 1944 року, батько вводив Єлизавету в курс справ державних і знайомив з монаршими особами.

Після закінчення Другої світової війни Єлизавета стала частіше з’являтися на публіці і виступати перед громадянами Великобританії. У 1947-му році вона вимовила свою легендарну промову, в якій обіцяла бути вірною своїй батьківщині і її народам.

Зійшла на престол 6 лютого 1952 року в віці 25 років, після смерті свого батька, короля Георга VI. Церемонія коронації Єлизавети II відбулася у Вестмінстерському абатстві 2 червня 1953 року. Це була перша коронація британського монарха, що транслювалася по телебаченню.

Після свого сходження на трон королева Єлизавета 2 активно брала участь в політичному житті своєї країни, а також багатьох інших держав. Відразу після коронації Єлизавета зробила 6-місячне турне по державах, країнам і колоніям, що знаходяться під впливом Великобританії.

На даний момент Єлизавета 2 залишається одним з головних символів Англії і всієї Великобританії. Будучи при владі понад 65 років, вона змогла зміцнити авторитет британської монархії, а також стати справжнім прикладом для наслідування мільйонам британцям.

Від шлюбу з Філіпом Маунтбаттеном у неї є четверо дітей, старший з яких — принц Чарльз — є чинним спадкоємцем англійського престолу.
На сьогоднішній момент у королеви Єлизавети є вісім онуків, а також троє правнуків.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Держава

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *