Єсенін біографія скорочено

Сергій Єсенін біографія коротко на українській мові викладена в цій статті.

Єсенін біографія скорочено

Народився у селі Костянтинові Рязанської області 3 жовтня 1895 року у селянській родині.

Початкову освіту отримав в місцевому земському училищі (1904-1909) , потім до 1912 року — у класі церковно-парафіяльної школи. У 1913 році вступив до міського народного університету Шанявського в Москві.
Перші вірші Єсеніна були опубліковані в 1914 році

В Москві відвідував заняття літературно-музичного гуртка ім. Івана Сурикова, який об’єднував поетів — вихідців з народу.

Хоча Москва була охоплена революційним рухом, молодий поет не захоплювався робітничим життям і не поклав його в основу своєї творчості. Він тягнувся до зображання патріархального минулого Русі, зокрема села.

Згодом Сергій Єсенін переїжджає до Петрограда, де особисто знайомиться з О. Блоком.

Популярність Єсеніна зростала, особливо після появи його першої збірки поезії «Голуб» у 1916 році.

У 1918-1920 роках Єсенін захоплюється імажинізмом , випускає збірки віршів : «Сповідь хулігана» (1921), « Трерядніца » (1921), «Вірші скандаліста » (1923), «Москва шинкарська» (1924).

Після знайомства з танцівницею Айседорою Дункан в 1921 році, Єсенін незабаром одружується з нею. До цього жив з А.Р.Ізрядновою (мав з нею сина Юрія) , З.Н.Райх (син Костянтин, дочка Тетяна), Н.Вольпіною (син Олександр). Після весілля з Дункан подорожував по Європі, США. Їх шлюб виявився короткий — в 1923 році пара розпалася, і Єсенін повернувся до Москви.
Надалі творчості Єсеніна дуже критично були описані російські лідери (1925, « Країна негідників »). У цьому ж році в житті Єсеніна виходить видання «Русь Радянська».

Восени 1925 поет одружується на внучці Л. Толстого — Софії Андріївні. Депресія, алкогольна залежність, тиск влади послужило причиною того, що нова дружина помістила Сергія в психоневрологічну лікарню.

Єсенін планував улітку поїхати в Італію, до Максима Горького. Але цей задум залишився нездійсненним: у ніч на 28 грудня 1925 року Сергій Єсенін покінчив життя самогубством.

Автор: Гнатюк У рубриці: Мистецтво

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *