Йоган Себастіан Бах біографія коротко

Йоган Себастіан Бах біографія скорочено на українській мові викладена в цій статті.

Йоганн Себастіан Бах коротка біографія

Йоганн Себастьян Бах — німецький композитор, органіст-віртуоз, музичний педагог. За своє життя Бах написав понад 1000 творів.

Народився 31 березня 1685 в місті Айзенах, де прожив до десятирічного віку. Осиротівши, він переїхав в Ордруф, до свого старшого брата Йоганна Христофа, органіста.

Брат став його першим учителем на клавірі, органі. Потім Бах почав учитися в співочій школі в місті Люнебург. Там він знайомиться з творчістю сучасних музикантів, всебічно розвивається. Під час 1700-1703 років була написана перша органна музика Баха.

Закінчивши навчання, Йоганн Себастьян був направлений до герцога Ернста на посаду музиканта при дворі. Потім його запросили бути наглядачем у органному залі церкви міста Арнштадт, після чого він став органістом. За цей час було написано безліч творів Баха. Пізніше він став органістом в місті Мюльхаузен.

У 1707 році Бах одружився на Марії Барбарі —  своїй кузиною. Згодом у них народилося семеро дітей, троє з яких померли в дитинстві. Двоє з тих, що вижили — Вільгельм Фрідеман і Карл Філіпп Емануель — стали згодом відомими композиторами.

Влада була задоволена його роботою, за видавництво творів композитор отримав винагороду. Однак, Бах знову вирішив змінити роботу, ставши на цей раз придворним органістом в Веймарі.

Музика Баха наповнюється кращими віяннями того часу завдяки навчанню у інших композиторів. Наступним наймачем Баха, який високо цінив його талант, був герцог Ангальт-Кетенський. За період з 1717 по 1723 з’явилися чудові сюїти Баха (для оркестру, віолончелі, клавіри).

У 1720 році померла дружина Баха, але вже через рік композитор знову одружився, тепер на співачці. Щаслива сім’я мала 13 дітей. Під час перебування в Кетені були написані Бранденбурзькі концерти Баха.

У 1723 році музикант став учителем при церкві, потім — музичним директором в Лейпцигу. Широкий репертуар Йоганна Себастьяна Баха включав світську, духову музику. За своє життя Йоганн Себастьян Бах встиг побувати керівником музичної колегії. Кілька циклів композитора Баха використовували всілякі інструменти ( «Музичне приношення», «Мистецтво фуги»).

Останні роки життя композитора були затьмарені серйозною хворобою очей. Після невдалої операції Бах осліп. Але і тоді він продовжував складати, диктуючи свої твори для запису.

Бах помер 28 липня 1750 року.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Композитори

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *