Йоган Штраус біографія скорочено

Йоган Штраус-син біографія коротко на українській мові викладена в цій статті.

Йоган Штраус біографія скорочено 

Йоганн Штраус-син — австрійський композитор, диригент і скрипаль, «король вальсу».

Народився 25 жовтня 1825 у Відні. Батьком Йоганна був відомий композитор Йоганн Штраус.

У родині Штраусыв було сім синів, всі з яких згодом стали музикантами. У дитинстві батько забороняв Йогану грати, не бажаючи бачити майбутнє хлопчика в музичному напрямку.

Офіційно навчаючись в Політехнічному училищі, майбутній композитор Штраус навчається музиці потай від батьків. Лише після відходу батька в іншу сім’ю Йоганн, не криючись, бере уроки.

У 1844 Штраус отримав право диригувати в віденському магістраті. Йоганн організував невеличкий оркестр, який грає його твори. Музика Штрауса на першому ж виступі вразила публіку, що побачила в ньому конкурента батькові і між ними почалася боротьба.

Штраус старший, користуючись зв’язками, обмежував виступи сина. А сам продовжував грати на світських заходах. Можливо, він побоювався, що син виявиться куди кращим музикантом. Поряд з цим відбувається процес розлучення між батьками, в якому батько залишає сім’ю практично злиденною. Але несподівано в 1849 році батько Йоганна вмирає. Після цього оркестр батька без застережень приєднується до оркестру сина. Музика Йоганна Штрауса настільки полюбилася публіці, що його стали запрошувати на всі концерти і бали.

Отримавши в 1854 році запрошення виступати в Росії, композитор негайно погодився, залишивши у Відні замість себе брата Йозефа. Польки, вальси Йоганна Штрауса швидко отримали визнання.

У 1862 році він одружується на Єтті Трефц, яка надала велику підтримку в житті Йоганна Штрауса.

У 1860-70 роках створюються одні з найзнаменитіших творів композитора: «Казки Віденського лісу», «Голубий Дунай». Виступаючи в Великобританії, США, Франції твори Штрауса ще більш закріплюють за автором світовий успіх. Написана в 1874 році оперета Штрауса «Летюча миша» свою частку популярності отримує лише через 20 років.

Після смерті Єтті, Йоганн двічі одружувався: на актрисі Анжеліці Дітріх, потім на Аделі Дойч. Вальс Штрауса «Адель» присвячений третій дружині, шлюб з якою виявився дуже щасливим.

Помер Штраус 30 червня 1899 року від запалення легенів.

За своє життя Йоганн Штраус створив 496 творів, в тому числі 168 вальсів, 117 польок, 73 кадрилі, 43 марши, 31 мазурку, 15 оперет, комічну оперу і балет.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Композитори

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *