Йосип Бродський біографія скорочено

Йосип Бродський біографія скорочено російського та американського поета єврейського походження, перекладача, есеїста XX століття, лауреата Нобелівської премії (1987) викладена в цій статті.

Йосип Бродський коротка біографія 

Бродський Йосип Олександрович народився 24 травня 1940 року в Ленінграді і був названий Йосипом на честь Сталіна. Батько майбутнього письменника був досить відомим фотожурналістом, а мати — бухгалтером. Дитинство пройшло в маленькій квартирці в будинку, де колись проживали Мережковський і Гіппіус. У школі, яку відвідував Бродський, колись навчався Альфред Нобель. Багато чого в житті цього неординарного письменника було символічним. Так, в зрілому віці він стане лауреатом Нобелівської премії.

З дитинства Йосип Бродський мріяв стати поетом і його мрії здійснилися. Однак перед цим він пройшов чималий шлях у пошуках свого покликання. Закінчивши восьмирічну школу, він пішов працювати на завод, де виконував важку роботу. Сам про себе він говорив, що був і фрезерувальником, і кочегаром, і санітаром. Пізніше брав участь у геологічних проектах в Якутії, на Тянь-Шані, одночасно вивчаючи англійську і польські мови. Перекладацька діяльність захопила Бродського з початку 1960-х років. Його особливо цікавила слов’янська і англомовна поезія. До кінця 1960-х його ім’я вже було широко відомо в молодіжних і неофіційних літературних колах.

У 1964 році він був заарештований і на п’ять років засланий в Архангельську область. Там він спочатку працював у колгоспі, виконуючи різну посильну роботу, але за станом здоров’я був звільнений від неї і призначений фотографом. Перша книга Бродського, «Вірші і поеми», вийшла в 1965 році за кордоном. Тоді ж, завдяки клопотанню від таких відомих особистостей як Ахматова, Маршак, Шостакович, термін заслання поета був скорочений. До того ж його справа вже отримала світовий розголос. Повернувшись до Ленінграда, він багато писав, але друкувати його поки не бралися. До самої еміграції він зміг надрукувати лише деякі переклади і 4 вірша. У червні 1972 письменник був змушений покинути батьківщину.

Він емігрував в США, де викладав історію російської та англійської літератури. З 1973 він почав випускати есе та рецензії англійською мовою. У 1987 році Бродський став лауреатом Нобелівської премії в галузі літератури. У 1989 році «справу» поета, нарешті, закрили, і він зміг відвідати батьківщину. Журнал «Новий світ» взявся опублікувати добірку віршів вже всесвітньо відомого поета.

У 1990-ті роки виходять чотири книги нових віршів Бродського: «Примітки папороті», «Каппадокія», «В околицях Атлантиди» і виданий в Ардіс вже після смерті поета і став підсумковим збірник «Пейзаж з повінню». Потім пішли масові публікації Бродського. У 1990-і роки Пушкінський фонд випустив зібрання його творів в 4 томах.

Серце Бродського, на думку медиків, зупинилося раптово — інфаркт, поет помер у ніч на 28 січня 1996 року. в Нью-Йорку.

Автор: Гнатюк У рубриці: Мистецтво

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *