Юрій Андропов біографія

Андропов Юрій Володимирович біографія коротка радянського державного і політичного діяча, керівника СРСР з 1982 по 1984 роки викладена в цій статті.

Юрій Андропов біографія скорочено

Юрій Андропов народився в 1914 році в станиці Нагутська в родині залізничника. Навчався в Рибінському річковому технікумі і заочній Вищій партійній школі при ЦК КПРС.

Отримавши роботу в Ярославлі, на посаді керівника комсомольського місцевого осередку, Андропов займався створенням комсомольського союзу молоді в Карело-Фінській республіці.

За успішну діяльність Юрія Володимировича переводять на початку 50-х років в Москву, запропонувавши йому крісло інспектора Центрального Комітету, а незабаром призначили послом в Угорщині.

На весні 1967 року новим головою державної безпеки — КДБ, став Юрій Андропов, який пропрацював на цьому пості 15 років. Він створив П’яте управління — відділ, який контролював інтелігенцію і запобігав інакомисленню, а також загони «Вимпел» і «Альфа», які знищували терористів і звільняли заручників.

У 1982 році після смерті Л. Брежнєва Генеральним секретарем стає Юрій Володимирович Андропов. Зайнявши пост, він відразу почав встановлювати трудову дисципліну.

Зі своєю першою дружиною Юрій Андропов познайомився в 1935 році, ще під час перебування в Ярославлі. Ніна Енгаличева була донькою керуючого Держбанку. Вони одружилися і в шлюбі народилася дочка Євгенія і син Володимир. Коли його направили в Карелію, Ніна відмовилася їхати з ним і їх шлюб розпався.

Свою другу дружину, Тетяну Лебедєву, Андропов зустрів в Петрозаводську. У них було двоє дітей — син Ігор і дочка Ірина.

Здоров’я генсека в останні роки сильно погіршився. Юрій Андропов помер 9 лютого 1984 року від відмови нирок і загостренні багатьох захворювань.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Держава

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *