Юрій Гагарін цікаві факти

Юрій Гагарін цікаві факти з життя і здобутки радянського льотчика-космонавта ви дізнаєтеся в цій статті.

Юрій Гагарін цікаві факти

Всі знають, що Юрій Гагарін став першою людиною в світі, що здійснила політ в космос 12 квітня 1961 року.

Для ТАРС (Телеграфне агентство Радянського Союзу) заздалегідь було підготовлено три різних інформаційних повідомлення: урочисте (у разі успішного завершення польоту), повідомлення SOS (c проханням про допомогу) і трагічне (про загибель). На щастя знадобився тільки перший варіант!

Після польоту в космос Гагарін був нагороджений чорною «Волгою» з номерами 12-04 ЮОГ (дата польоту та ініціали). Причому букви були законно зроблені від індексу Московської області (де і знаходилось Зоряне містечко) — ЮО. У наступних космонавтів на іменних машинах збереглися букви ЮОГ, а цифрами позначалася також дата польоту.

Корабель при першому польоті був повністю в автоматичному режимі, на випадок збою в системі і надзвичайних ситуацій, Гагаріну дали запечатаний конверт із секретним кодом «25», за допомогою якого космонавт міг розблокувати систему і взяти управління у свої руки.

Незважаючи на атеїстичну спрямованість радянської епохи, Гагарін був віруючою людиною, він був одним з перших, хто висловлювався за відновлення Храму Христа Спасителя.

Крім польотів у космос Гагарін виконував обов’язки депутата в Верховній Раді Союзу. Він славився чесністю, справедливістю і патріотизмом.

Знамениті слова «Ну, поїхали» — цитата з Діккенса, цю репліку сказав папуга, коли кішка тягнула його з клітки, так що Юрій Гагарін був людиною з гумором.

Перед запуском корабля «Схід-1» при перевірці герметичності, датчик не спрацював, але головний конструктор Олег Іванівський не розгубився, і буквально за кілька хвилин поправив датчик, відкрутивши більше 30 гайок і гвинтів, завдяки чому старт був здійснений вчасно.

Один з найбільших кратерів на Місяці названий ім’ям Юрія Гагаріна.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти про відомих людей

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *