Юрій Нікулін біографія

Юрій Нікулін коротка біографія на українській мові відомого радянського актора викладена в цій статті.

Юрій Нікулін біографія скорочено

Юрій Володимирович Нікулін з’явився на світ 18 грудня 1921 року в місті Демидово в театральній родині.

Коли хлопчикові було 4 роки, його родина переїжджає до Москви. У школі вчився посередньо, грав в драмгуртку. Після школи Юрій відслужив в армії 7 років. У 1939 році він потрапляє в 115-й зенітно-артилерійський полк. У роки Великої Вітчизняної війни воював біля Ленінграда. Був контужений і перенаправлений в зенітний дивізіон під Колпіно. У 1946 році демобілізувався, маючи звання старший сержант. Юрія Нікуліна нагородили медалями — «За оборону Ленінграда», «За перемогу над Німеччиною» та «За відвагу».

І тут гени взяли своє: він вирішив вступати до державного Всесоюзний інститут кінематографа, але не здав іспити і змушений був піти навчатися в студії клоунади на Кольоровому бульварі при Московському цирку. Вперше на манеж цирку вийшов 25 жовтня 1948 року, а клоуном цирку став в 1949 році. В цьому ж році познайомився з Тетяною Покровською, своєю майбутньою дружиною. Через півтора року вони одружилися.

Завдяки цирку Нікулін потрапив в кіно. Дебютував в кіно в 1958 році в епізодичній ролі у фільмі «Дівчина з гітарою».

Популярність йому принесли ролі у фільмах «Людина нізвідки», «Коли дерева були великими», «Самогонники», «Операція« И »та інші пригоди Шурика», «До мене, Мухтар!», «Діамантова рука». Завдяки останній картині він став легендою радянського кіно.

Нікулін перестав виступати в цирку, коли йому виповнилося 60 років, в 1981 році, і перейшов на посаду головного режисера цирку на Кольоровому бульварі. З 1982 року Нікулін — директор цирку.

З 1993 року по 1997 рік працював на телебаченні, ведучим програми «Білий папуга», де в повній мірі проявився його комедійний талант.

Остання серйозна робота актора — роль у фільмі «Опудало»

У 1997 році у Нікуліна почалися проблеми з серцем, 21 серпня 1997 року артист СРСР помер.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Суспільство

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *