З скількох років можна працювати в Україні?

З скількох років можна працювати в Україні? Таке питання хвилює багатьох підлітків, адже часто хочеться мати свої кошти.

З скількох років можна працювати в Україні?

За законом України особи до 16 років працювати не можуть. Як виняток, за згодою одного із батьків або особи, що його замінює, можуть прийматись на роботу особи, які досягли п’ятнадцяти років.

Тривалість робочого тижня для підлітків 16-18 років складає 36 годин.

Відповідно до ст. 21 Закону України «Про охорону дитинства», ст. 188 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП України) дитина може бути прийнята на роботу після досягнення нею 16 років або, як виняток, після досягнення 15 років за згодою одного з батьків за умови, що його робота не буде завдавати шкоди здоров’ю і навчанню.

Залучення дітей до виконання робіт з важкими, шкідливими або небезпечними умовами, до підземних, нічних, надурочних робіт і робіт у вихідні дні — заборонено (ст. 192 КЗпП України).

Трудовим законодавством передбачено цілий ряд прав і пільгових умов роботи для неповнолітніх, зокрема:

— скорочена тривалість робочого часу зі збереженням оплати праці як за повну тривалість — для працівників у віці від 16 до 18 років — 36 годин на тиждень, для осіб віком від 15 до 16 років — 24 годин на тиждень (ст.ст. 51, 194 КЗпП України);

— обмеження щодо звільнення з роботи з ініціативи роботодавця — тільки за згодою служби у справах дітей (ст. 198 КЗпП України);

— поліпшені умови щодо відпусток неповнолітніх працівників — тривалість в 31 день, призначення в зручний час і т.д. (Ст.ст. 75, 195 КЗпП України, ч. 8 ст. 6, п. 3 ч. 7 ст. 10, п. 1 ч. 13 ст. 10, ч. 5 ст. 11, ч. 5 ст. 24 Закону України «Про відпустки»).

Статтею 22 Закону України «Про охорону дитинства», ч. 3 ст. 35 ГК України передбачено право дитини, якій виповнилося 16 років, займатися підприємницькою діяльністю. Дитина має бути зареєстрована як підприємець за наявності письмової згоди батьків.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Правознавство

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *