«Зачароване коло» значення

«Зачароване коло» фразеологізм значення якого розкрите в цій статті.

«Зачароване коло» значення

«Зачароване коло» — скрутне, безвихідне становище; постійне повернення до відправної точки у розв’язанні проблеми.

«Зачароване коло» походження фразеологізму

За народним повір’ям, з молитвами і закликами захиститися від нечистої сили можна, описавши навколо себе коло, проте людина не могла його полишити, бо ззовні чекала небезпека. За цим самим принципом колись люди обходили дім і двір з предметами, що мали магічну силу: кочергою (коцюбою), мітлою. Навіть міста оборювали, щоб захистити від ворогів та пошестей.

У повсякденному житті іноді бувають такі ситуації, коли обставини залежать одна від одної і виходить замкнутий круг, який важко розірвати, тоді говорять, що людина в «зачароване коло» або безвихідне становище.

«Зачароване коло» приклади

Він менше пив з випадковими знайомими по буфетах .. Але згодом знову взявся за своє .. Створилося зачароване коло, з якого він з своєю слабою волею не міг вийти (Д. Ткач);

Працювати вона хоче за фахом, а щоб одержати фах, професію, треба раніш здобути вищу освіту. Зачароване коло! (Л. Дмитерко)

Ніщо ж не міняється, свідок Бог, Лиш круг очей все темніші підкови… Господи Боже! Подай монолог, Який розірве зачароване коло… 
(О. Забужко, Офелія і «мишоловка»)

Перед нами, по суті, зачароване коло нарцисизму, глибинну «дияволектику» якого окреслив ще Сковорода. 
(О. Білий, Нарцис, або Спроба побудови «теорії пошлості»)

У цьому зачарованому колі хто скаже — це надбання, а чи втрата? Звело нас милосердне слово «доля», а розсудило невмолиме «фатум». 
(О. Крекотень, Холодне і вороже слово «фатум»…)

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: З

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *