Загальні засоби профілактики вірусних інфекцій

Загальні засоби профілактики вірусних інфекцій

Історія боротьби людини з вірусними інфекціями дуже давня. Проте, надійного засобу лікування більшості вірусних інфекцій немає й дотепер. Антибіотики, які так добре зарекомендували себе в боротьбі з бактеріальними захворюваннями, на віруси не діють. Це пов’язано з принципом дії антибіотиків, який полягає в тому, що вони блокують у клітинах патогену ті біохімічні процеси, які відсутні або суттєво відрізняються від аналогічних процесів у клітинах організму-хозяїна. Наприклад, пеніцилін блокує синтез клітинної стінки бактерій, а у клітин людини такої стінки немає. А віруси для свого розмноження використовують біохімічні процеси клітини-хазяїна. Тому будь-який антибіотик, що буде діяти на вірус, подіє і на здорові клітини проте, лікарі в деяких випадках прописують антибіотики і для лікування вірусних захворювань. Робиться це для запобігання розвитку ускладнень після хвороби, коли ослаблена імунна система може не впоратися з бактеріальними інфекціями.

Для лікування і профілактики вірусних інфекцій зараз використовують ряд спеціальних речовин. Широко застосовується білок інтерферон, який виробляється клітинами в разі їхнього інфікування вірусом і перешкоджає зараженню нових клітин для боротьби з вірусними захворюваннями людини використовують людський інтерферон. Використовують також спеціальні препарати, що запобігають розмноженню вірусів.

Проте, найбільший успіх у боротьбі з вірусами приносить профілактика цих інфекцій. Більшість вірусних інфекцій людини легше попередити, ніж лікувати. найбільш поширеним заходом профілактики вірусних інфекцій людини залишається щеплення.

Для профілактики вірусних інфекцій широко використовують і засоби, які перешкоджають проникненню вірусів у живі організми до таких заходів належить карантин (ізоляція заражених особин і тих, які могли заразитися), що використовують для боротьби з вірусами і рослин, і тварин, і людини. Для запобігання потраплянню в організми вірусів, які поширюються крапельним способом, використовують марлеві пов’язки. Для тих вірусів, які передаються контактним способом, використовують засоби стерилізації та асептики. З тими вірусами, які заражають з допомогою певних переносників, борються шляхом обмеження кількості цих переносників або їх ізоляції. Так борються з комарами і кліщами, які переносять віруси людини і тварин, і з попелицями, які переносять віруси рослин

Вірусні захворювання людини

Захворювання Які органи уражає

Шляхи зараження

Наявність вакцини
Застуда (група гострих респіраторних захворювань) Дихальні шляхи Крапельна інфекція Є
Грип (може виникати внаслідок дії різних типів вірусу) Дихальні шляхи Крапельна інфекція Є
Сказ Нервова система Контактно,через слину скажених тварин Є
Поліомієліт Глотка, кишечник, нервова система Крапельна інфекція Є
Вітряна віспа Дихальні шляхи, шкіра Крапельна інфекція, контактно Немає
Герпес Шкіра, нервова система Крапельна інфекція, контактно Немає
СНІД Імунна система Через кров (статевим шляхом, ін’єкції тощо) немає

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *