Загальні засоби профілактики вірусних інфекцій

Загальні засоби профілактики вірусних інфекцій

Історія боротьби людини з вірусними інфекціями дуже давня. Проте, надійного засобу лікування більшості вірусних інфекцій немає й дотепер. Антибіотики, які так добре зарекомендували себе в боротьбі з бактеріальними захворюваннями, на віруси не діють. Це пов’язано з принципом дії антибіотиків, який полягає в тому, що вони блокують у клітинах патогену ті біохімічні процеси, які відсутні або суттєво відрізняються від аналогічних процесів у клітинах організму-хозяїна. Наприклад, пеніцилін блокує синтез клітинної стінки бактерій, а у клітин людини такої стінки немає. А віруси для свого розмноження використовують біохімічні процеси клітини-хазяїна. Тому будь-який антибіотик, що буде діяти на вірус, подіє і на здорові клітини проте, лікарі в деяких випадках прописують антибіотики і для лікування вірусних захворювань. Робиться це для запобігання розвитку ускладнень після хвороби, коли ослаблена імунна система може не впоратися з бактеріальними інфекціями.

Для лікування і профілактики вірусних інфекцій зараз використовують ряд спеціальних речовин. Широко застосовується білок інтерферон, який виробляється клітинами в разі їхнього інфікування вірусом і перешкоджає зараженню нових клітин для боротьби з вірусними захворюваннями людини використовують людський інтерферон. Використовують також спеціальні препарати, що запобігають розмноженню вірусів.

Проте, найбільший успіх у боротьбі з вірусами приносить профілактика цих інфекцій. Більшість вірусних інфекцій людини легше попередити, ніж лікувати. найбільш поширеним заходом профілактики вірусних інфекцій людини залишається щеплення.

Для профілактики вірусних інфекцій широко використовують і засоби, які перешкоджають проникненню вірусів у живі організми до таких заходів належить карантин (ізоляція заражених особин і тих, які могли заразитися), що використовують для боротьби з вірусами і рослин, і тварин, і людини. Для запобігання потраплянню в організми вірусів, які поширюються крапельним способом, використовують марлеві пов’язки. Для тих вірусів, які передаються контактним способом, використовують засоби стерилізації та асептики. З тими вірусами, які заражають з допомогою певних переносників, борються шляхом обмеження кількості цих переносників або їх ізоляції. Так борються з комарами і кліщами, які переносять віруси людини і тварин, і з попелицями, які переносять віруси рослин

Вірусні захворювання людини

Захворювання Які органи уражає

Шляхи зараження

Наявність вакцини
Застуда (група гострих респіраторних захворювань) Дихальні шляхи Крапельна інфекція Є
Грип (може виникати внаслідок дії різних типів вірусу) Дихальні шляхи Крапельна інфекція Є
Сказ Нервова система Контактно,через слину скажених тварин Є
Поліомієліт Глотка, кишечник, нервова система Крапельна інфекція Є
Вітряна віспа Дихальні шляхи, шкіра Крапельна інфекція, контактно Немає
Герпес Шкіра, нервова система Крапельна інфекція, контактно Немає
СНІД Імунна система Через кров (статевим шляхом, ін’єкції тощо) немає

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Біологія

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *