«Захар Беркут» головні герої

захар беркут головні герої твору 7 клас

Головні герої Франка в повісті «Захар Беркут» – героїчні та відважні персонажі, що захищають свою землю, боряться з несправедливістю. Всі вони роблять власний вибір.

«Захар Беркут» головні герої та їх характеристика

  • Захар Беркут — тухольський старійшина, знахар. Все життя віддав служінню громаді. Замолоду три роки вчився лікарської справи у монаха Акинтія та подорожував по Русі. Захар Беркут – лідер громади на всій Тухольщині. Вже з дитинства засвоїв ідею чесності і справедливості. Обрав цілковите служіння людям свого села і вже не здатний зробити іншого вибору. А така можливість була: двічі монголо-татари пропонували йому обміняти життя свого сина на порятунок селища. Але Захар приймав рішення з позиції не власної користі, а з позиції вірності обов’язкам. Якщо він пообіцяв допомогти в обороні Тухольщині, то він буде тримати своє слово, незважаючи на залежність життя сина від батькового рішення.
  • Максим Беркут — наймолодший син Захара, перейняв ідеали батька, хоробро б’ється у першій сутичці з монголами. Закоханий у боярську дочку — Мирославу. Максим Беркут дуже схожий на свого батька. Він успадкував всі його риси: сміливий, чесний, справедливий, незалежний. Певною мірою також зразковий чоловік серед громади. Коли Максим опинився в полоні монголо-татар, і ті запропонували йому стати на зрадницький шлях: бути провідником у своїй місцевості, а за це в нагороду отримати своє життя. Проте полонений відмовився, бо розумів, що через цей вчинок постраждає багато інших людей. Він вважав, що його життя не гідне життя інших людей, яких він обіцяв захищати.
  • Тугар Вовк — боярин, якому князь Данило пожалував землі Тухольчини. Вважає себе вищим за громаду і хоче насаджувати нові порядки. Відмовляється віддавати Мирославу за Максима бо вважає простого смерда недостойним боярської дочки. Брав участь у битві на річці Калка, яка закінчилася цілковитою перемогою монголів. Видав монголам плани руської дружини напередодні битви на Калці, та знову стає зрадником, приводячи монголів до Тухлі.  Хоча боярина можна зрозуміти: перед обличчям смерті він змушений був перейти на бік монголів. Але коли потім він отримав цілковиту волю, то все одно здійснював свої чорні справи.
  • Мирослава — дочка боярина Тугара Вовка. Не поділяє батькових упереджень і відповідає Максиму взаємністю. Невдало відмовляє батька від зради, і сама переходить на бік тухольців. Вона зробила свій вибір, незважаючи на приклад і прохання батька, якого перестала поважати його за зраду вітчизни. Мирослава сміливо стала на захист Тухольщини, показавши себе кмітливим тактиком.
  • Хани Пета і Бурунда — історичні постаті.

Це — керівники нападу ординців на Русь, знекровлену князівськими міжусобицями. їм притаманні жорстокість і ненависть до вільнолюбного руського народу. Кров стигне в жилах від історій з життя Золотої Орди, яку Пета вважає повчальною і розповідає бояринові. Він виділяється ще й розумом, хитрістю, мистецтвом «ведення великих мас, кермованих великими битвами та походами». Бурунда — монгольський командир, що вирізняється силою та жорстокістю, а не воєнною мудрістю. Веде десятитисячне військо на тухольський перевал! Бурунда — також сильний ворог, від якого годі чекати пощади. Головне для нього — кров і руїни. Навіть перед смертю він прагне спершу вбити Максима, який не скорився дикій силі завойовників.

Другорядні персонажі (герої твору) “Захар Беркут”

  • Митько Вояк – дружинник Тугара Вовка, що взяв участь у битві на Калці, а згодом оселився в Тухлі.
  • матір Мирослави,
  • монах Акинтій та ін.

Образи-символи в повісті:

  • Беркут – гордий, мужній, сильний і волелюбний птах.
  • Вовк  – хижак, підступна і зла тварина.
  • Сторож – великий кам’яний стовп, який тухольці вважають священним.

Іван Франко «Захар Беркут» аудіокнига (скорочено)

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. Ася

    Довольно хорошо росписано истории героев, но вот конкретной харектеристики нет.

    Відповіcти
  2. Egor

    спс бротан мне 11 б. поставили

    Відповіcти
    1. Юрій

      Не “БРОТАН” , а “БРАТАН”. Тебя орфографии учили?

      Відповіcти
      1. хэппи энд

        юра, брат мой, не будь таким агро

        Відповіcти
        1. ---

          Полностью с тобой согласен, пусть брата-Юра подобреет 🙂

          Відповіcти
  3. ЛолМда

    Добре, дякую!

    Відповіcти
  4. Шейд

    братишка, я тебе покушать принес

    Відповіcти