Закони Джунглів і закони та цінності людського життя

мауглі кіплінг 5клас

Твір “Закони Джунглів і закони та цінності людського життя” за казкою “Мауглі” Кіплінга

Закони Джунглів і закони та цінності людського життя

Основні закони джунглів за твором:

1) “Ми з тобою однієї крові!”- найголовніший Закон Джунглів. (цей закон означає, що в природі всі рівні)

2) Не вбивати заради забави, тільки заради їжі.

3) Не нападати ні на кого на водопої, під час посухи, пожежі.

4) Вдень відпочинок, вночі полювання, не залиши побратимів голодними.

5) Слово ватажка – закон, ватажка вибирає зграя.

6) Не відбирати здобич у слабких, не чіпати людей та їх дитинчат. (Закон Джунглів забороняв полювати на людську худобу.)

7)Прийшли вороги-захист усім разом

8) Ворогів бий першим, а потім подай голос, бий на сполох

Це закони Джунглів, вони актуальні для всіх, у Зграї-свої закони.

Закони Джунглів суворі. Виживає найсильніший.

За законами Джунглів, наприклад, навіть грізний тигр Шер-Хан не може змінювати місце полювання, нікого не попередивши. Батько Вовк каже, що Шер-Хан і так накоїв багато лиха. Ось і зараз він полює на людину, а це ніяк «не личить мисливцеві».

Закони Джунглів жорстокі навіть щодо самотнього Вовка Акели, Ватажка Зграї. Дванадцять років він водив стаю. За цей час ніхто з Вовків не потрапив у пастку, нікого не було покалічено. Це був справжній Ватажок — мудрий, сильний, чесний, хоробрий. Але варто було схибити один раз, як Зграя відмовилась йому підкорятися. Тим більше, що втрутився підступний Шер-Хан. «Ви маєте вбити мене тут, на Скелі Рад, — казав Акела, звертаючись до Вільного Племені і до Шер-Ханових шакалів. — …Хто візьметься покінчити з Самотнім Вовком?..» Такі жорстокі слова пролунали на Скелі Рад не випадково. Вони були підказані суворою дійсністю, законами Джунглів.

Але водночас із такою суворістю сусідують співчуття і милосердя. Шер-Хан вимагав віддати йому Людське дитинча, але Акела запропонував тигрові своє власне життя за життя Мауглі. Він нагадав про честь Зграї і запевнив, якщо Ма-углі вільно піде до своїх, він, Акела, жодним зубом їх не займе. Він урятував хлопчика. Минуло небагато часу, і в грізному бою з рудими собаками Мауглі допоміг Акелі і врятував Зграю. Помираючи, старий Акела сказав: “Я зобов’язаний тобі життям. А сьогодні ти врятував Зграю, так само як колись я врятував тебе…”

А хіба ми, люди, не вживаємо вислів «жити за законами джунглів»? Варто згадати, як чинили люди в боротьбі за золото, коштовності, які були сховані під землею, у безлюдному зруйнованому місті. Навіть жахливий старий Білий Клобук розумів, що скарби несуть смерть і що Мауглі не варто повторювати приклад тих жалюгідних людей, які заради золота готові жертвувати власним життям.

У мешканців Джунглів дивним чином переплітаються жорстокість і милосердя, нещадність і зворушлива чуйність. Коли Бандар-Доги викрадають Мауглі, і чорна пантера Багіра, і ведмідь Балу, і пітон Каа поспішають йому на допомогу. Допомагає навіть Шуліка Гіль. Він скрикнув від здивування, коли побачив хлопця, якого тягнули мавпи на верхівку дерева, і почув Владичне Слово Шулік: «Ми однієї крові — ти і я!» Це він оповістив Багіру і Балу, куди понесли мавпи хлопця. Вперше в житті Багіра билась до загину, не за своє життя, а рятуючи Мауглі від мавп.

Коли Мауглі було врятовано з мавпячого полону, він сказав кам’яному пітону Каа: «Ми однієї крові — ти і я! Цієї ночі ти врятував мене від смерті. Моя здобич буде твоя здобич, коли ти будеш голодний…» У відповідь Каа сказав, що у Мауглі хоробре серце, і поквапив його: «А тепер швидше йди зі своїми друзями. Не треба, щоб ти дивився на те, що зараз тут відбудеться…» Мала відбутися жорстока розправа Каа над мавпами. Що тут вдієш: такий закон Джунглів.

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. Євфросинія

    Дякую за статью! Ця інформація для мене була дуже важливою)

    Відповіcти
  2. Назар

    Сьогодні не було уроку зарубіжної літератури дуже допомогли дякую

    Відповіcти