«Записки Шерлока Холмса» скорочено

«Записки Шерлока Холмса» скорочено

Спогади Шерлока Холмса (інколи — Записки Шерлока Холмса) — збірка з 12 (в американському видавництві — 11) детективних оповідань, написана Артуром Конаном Дойлем, опублікована в 1894 році.

1. «Звіздочолий»

Напередодні змагань зникає один з фаворитів, переможець попередніх перегонів, кінь «Звіздочолий» та знайдено труп його господаря.

У ході розслідування Шерлок Холмс вистежує Звіздочолого, знаходячи його та чиїсь людські сліди в ґрунті. Стає відомо, що тварину хотіли використати задля більшого заробітку. Завдяки діям лондонського детектива все стає на свої місця.

2. «Жовте обличчя» 

Англієць, який любить палити трубку, дізнається, що дружина від нього потайки ходить в будинок, де живе хтось з жовтим обличчям.

3. «Пригоди клерка»

Клерка беруть в хороший банкірський будинок, але несподівано невідома фірма пропонує йому абсолютно неймовірну зарплату і «перекуповує»його. Він підозрює, що два представлені близнюки-керівники контори, — одна й та ж людина, бо в них одна й та сама пломба на однаковому місці.

4. «Глорія Скот»

Молодий Холмс і його однокурсник по коледжу їдуть в маєтку батька останнього. Протягом кількох днів до батька приїжджає його давній знайомий. Гість живе в будинку деякий час і лякає сина, а потім батько виганяє гостя з дому. Згодом батько отримує попереджувальну записку від гостя.

5. «Обряд родини Масгрейвів»

Колишній знайомий Холмса по коледжу Месгрейвів звертається до нього з приводу загадкових подій, що відбуваються в його замку.

6. «Рейґетська загадка»

Заради відновлення здоров’я Ватсон відвозить Холмса в Суррей, де в будинках двох ворогуючих сімейств відбуваються злочини, в результаті яких вбито кучер, службовець у поміщиків — батька та сина. Холмс вивчає знайдений краєчок записки, знайдений у руці вбитого.

7. «Горбань» 

Убито полковника з гарною дружиною, що служив в Індії. Поруч бачили горбаня.

8. «Постійний пацієнт»

Лікар, якому меценат купив будинок і практику під умовою постійного обслуговування, отримує нового клієнта — деякого російського дворянина, новина про якого дуже лякає мецената.

9. «Грек-перекладач»

Перекладача-грека змушують перекладати для людини з пластиром на обличчі, а потім залякують його, що б він мовчав, інакше йому загрожує смерть.

10. «Морський договір»

Друг Ватсона по коледжу, співробітник британського МЗС, хворобою прикутий до ліжка, просить його допомоги у зв’язку з пропажею важливого документа — оригіналу таємного договору між Англією та Італією.

11. «Остання справа Холмса» 

Фінальна сутичка Холмса і професора Моріарті на Рейхенбахському водоспаді.

В українському варіанті до збірки «Записки Шерлока Холмса» була включена розповідь «Картонна коробка«

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: світова література
Коментарі:
  1. 1 год ago
  2. 11 месяцев ago

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *