Засновник емпіризму

Хто є основоположником емпіризму, нового філософського напряму, Ви дізнаєтеся з цієї статті.

Хто заснував емпіризм?

Засновник  емпіризму — ​​Френсіс Бекон. Він був англійським філософом і політичним діячем. У 1620 — 1621 роках обіймав посаду лорд-канцлера Великобританії, другого посадової особи в державі після короля.

Оскільки засновником емпіризму вважають Френсіса Бекона, то сьогодні в основі даної філософської ідеї лежить тільки досвід, який вважається фундаментом пізнання. Згідно з цим, чим більше практичного та теоретичного досвіду буде отримано людством і кожною окремою людиною, тим ближче вони до істинних знань.

Істинне знання не повинно бути самоціллю людини. Головні завдання досвіду і знання — допомогти досягнути людині в її діяльності практичних результатів, сприяти розвитку економіки і нових винаходів, а також її пануванню на природі. Мислячи в цій області, Френсісом був виголошений афоризм, який став крилатим: «Знання — сила».

Емпіризм, засновник якого визначив мету науки як спосіб принести користь людству, мав багато послідовників. Бекон вірив в ідею отримання достовірного знання, передбачав, в першу чергу, очищення розуму від будь-яких помилок і упередженості. До помилок Бекон відносив наступних чотири ідола:

  • Ідол племені. Цій омані піддаються всі люди, спотворюючи реальну природу речей. Як приклад, він наводить розглядання природи людиною з точки зору персоналізації.
  • Ідол печери. Він позначає вузькість поглядів на світ, які вкоренилися в результаті звичок або унікальності характеру. Бекон наполягав, що необхідно позбавитися від звички дивитися на світ як би з печери. Зробіть Ваш кругозір ширше.
  • Ідол ринку. Вчений стверджує, що людський інтелект знаходиться під впливом слів.
  • Ідол тетра. Людина легко піддається хибним уявленням і словами.

Таким чином, Бекон говорить, що перш ніж осягнути знання, необхідно усунути в собі дані 4 ідоли. Для цього він розробив індуктивний метод.

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися, хто засновник емпіризму.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Людина і світ

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *