Засновник філософії

Де виникла філософія і хто є основоположником класичної німецької філософії, Ви дізнаєтеся з цієї статті.

Хто засновник філософії?

На початку XIX століття в Німеччині відбувається політичне і економічно-соціальне піднесення. У суспільстві з’являється німецьке Просвітництво, яке дало поштовх новому розвитку культури і науки.

Засновником філософії є ​​Іммануїл Кант (1724 — 1804). Його філософське вчення можна поділити на 2 періоди — докритичний і критичний.

  • Докритичний період — до 1770 року

Він присвячений питанням природознавства і натурфілософії. Кант виступає не тільки як філософ, а й як астроном, географ, фізик і антрополог. Вчений робить спроби пояснити будову сонячної системи і її виникнення за допомогою принципів сучасного природознавства. Іммануїл Кант є автором гіпотези про утворення з газово-дифузійних туманностей планетарних систем. Також вчений розробив першу класифікацію тварин, яка ґрунтувалася на їх можливому походженні.

  • Критичний період — 1771 року

Основні питання, якими займався Кант, стосувалися аналізу природи і реальних можливостей людського пізнання, естетичної діяльності і моральності. Він намагається дати відповіді на питання, що стосуються суті буття людини. У своїй роботі під назвою «До критики чистого розуму» він критикує гносеологічні вчення і відстоює ідею щодо активного пізнання суб’єктом. Також критично Кант ставиться до можливостей розуму, і сформулював логічні суперечності в спробах вистачити нескінченні і вічні характеристики буття — антиномії розуму. Друга важлива робота даного періоду — «Критика практичного розуму», присвячена проблемі моралі і критики емпіризму. Остання робота критичного періоду — «До критики здатності судження». У ній філософ розмірковує про призначення мистецтва і його сенс.

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися, де з’явилася філософія і хто є основоположником філософії в класичному її вигляді.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Людина і світ

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *